sobota, 15 czerwca, 2024
artykuły

„Rosalie” – Historia o miłości i odmienności na DKF KOT w Kinie SOKÓŁ

207views

We wtorek, 21 maja 2024 roku, o godzinie 18:20, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego KOT, Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na dramat biograficzny w reżyserii Stéphanie Di Giusto pt. ROSALIE.

Francja, lata 70. XIX wieku. Rosalie to młoda kobieta inna niż wszystkie – jej twarz i ciało pokrywają włosy. Przez całe życie ukrywała prawdę, aby zachować bezpieczeństwo i dopasować się do otoczenia. Aż do czasu, kiedy na swojej drodze spotka Abla, nieświadomego jej sekretu zadłużonego właściciela baru, który bierze z nią ślub dla posagu. Czy Abel będzie w stanie pokochać Rosalie i dostrzec w niej kobietę, gdy pozna prawdę?

„Rosalie” to kolejny po bardzo dobrze przyjętej „Tancerce” film Stéphanie Di Giusto, która jest także współautorką scenariusza razem z Sandrine Le Coustumer. Za muzykę odpowiada polska kompozytorka, laureatka Paszportu Polityki – Hania Rani. W tytułową rolę Rosalie, zmagającej się ze swoją fizyczną odmiennością i brakiem akceptacji, wciela się Nadia Tereszkiewicz („Moja zbrodnia”). Partneruje jej nagrodzony za najlepszą rolę męską na festiwalu w Cannes – Benoît Magimel („Pianistka”) jako Abel, nieświadomy sekretu mąż bohaterki. Film Stéphanie Di Giusto to intrygująca opowieść, która porusza ponadczasowy temat odmienności i samoakceptacji.

Bilety w cenie 14 i 17 zł (członkowie klubu 10 zł) do nabycia on-line, w kasie MCK SOKÓŁ oraz w biletomacie w Centrum Handlowym GOŁĄBKOWICE.

Szczegóły: mcksokol.pl/wydarzenie/Rozalie

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: MCK Sokół Nowy Sącz