niedziela, 16 czerwca, 2024
artykuły

Rusza nabór na 32. Małopolskie Warsztaty dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów

224views

Warsztaty kapelmistrzowskie na stałe zagościły w kalendarzu Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Jak co roku – odbędą się one w przedostatni weekend września, tj. 23-24.09.2023 r.

Prowadzisz orkiestrę dętą? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje? Nowosądecki SOKÓŁ otwiera swoje gościnne progi już po raz 32 i zaprasza do zapisów na zajęcia praktyczne oraz metodyczne, które dostosowane zostaną do poziomu zaawansowania uczestników. Tematyka zajęć obejmować będzie: dyrygowanie, metodykę pracy z orkiestrą, musztrę orkiestrową, dyrygowanie buławą i użycie gwizdka, dowodzenie orkiestrą w szyku marszowym podczas gry, na postoju oraz w marszu, ceremoniał oficjalny w czasie występów, zasady prawidłowego składu i edycji nut w oparciu o standardy wydawnicze nut, elementy dzieła muzycznego i ich wpływ na kształtowanie utworu muzycznego oraz pracę z partyturą, instrumentację i transpozycję. A to wszystko pod czujnym okiem doświadczonych prowadzących – wykładowców Ogólnopolskiego Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych przy MCK SOKÓŁ!

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić formularz online, który znajduje się na stronie organizatora wraz z przesłaniem potwierdzenia opłaty akredytacji w nieprzekraczalnym terminie do 5 września 2023 r. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń, spełnienie wymaganych kryteriów oraz poprawne wypełnienie formularza zgodnie z wymogami. Koszt udziału w warsztatach wynosi 100,00 zł.
Szczegóły na stronie https://mcksokol.pl/wydarzenie/32-malopolskie-warsztaty-dla-kapelmistrzow-i-tamburmajorow-orkiestr-detych-1

Andrzej Gulewicz  MTV 24

Źródło: MCK „Sokół” Nowy Sącz