poniedziałek, 15 lipca, 2024
artykuły

Ruszyły zapisy na ORLEN Tour de Pologne Amatorów i ORLEN Lang Team Race!

356views

– Jesteśmy już gotowi i otwieramy zapisy na ORLEN Tour de Pologne Amatorów oraz ORLEN Lang Team Race! Poprzedni sezon był bardzo udany i wierzę, że kolejny będzie jeszcze lepszy! – zapowiada Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy i organizator wyścigów kolarskich. Jak będzie wyglądał kalendarz i gdzie można się zapisać?

W 2024 roku zaplanowano 3 wyścigi dla amatorów  z cyklu ORLEN Lang Team Race, w którego skład wchodzi także Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, czyli ORLEN Tour de Pologne Amatorów. Podobnie jak w 2023, kolarze-amatorzy będą ścigać się w Arłamowie, Karpaczu i Bytowie. Dzięki temu, będzie można walczyć nie tylko o zwycięstwo, ale również o poprawienie własnego czasu z poprzedniej edycji.

Zacznijmy od początku! Czyli od ORLEN Lang Team Race w Arłamowie, który odbędzie się 18 maja. Uczestnicy będą ścigać się na sprawdzonej już trasie, z widokami na piękne Bieszczady, po raz kolejny zmierzą się ze słynnym już podjeździe pod Kalwarię Pacławską. Start i metę zlokalizowano na terenie partnera wyścigu – Hotelu Arłamów. Dzień później w tym samym miejscu finiszować będą zawodowcy w ramach ORLEN Wyścigu Narodów.

W Karpaczu odbędzie się jedna z największych imprez kolarskich dla amatorów w Polsce, czyli dobrze wszystkim znany ORLEN Tour de Pologne Amatorów! Memoriał Ryszarda Szurkowskiego zaplanowano na 11 sierpnia. Trasa wyścigu jest znana także dzięki Tour de Pologne UCI WorldTour, ponieważ na tym samym odcinku ścigali się zawodowcy. Amatorzy na trasę wystartują z Hotelu Gołębiewski, a wyścig zakończą na Orlinku.

Na wielki finał już tradycyjnie zapraszamy w rodzinne strony Czesława Langa, czyli do Bytowa! To właśnie w Bytowie 21 września, poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnej cyklu ORLEN Lang Team Race! W planach jest także organizacja rodzinnego rajdu rowerowego oraz wyścigu dla dzieci  “Śladami Czesława Langa”.

Dla uczestników będą czekać pakiety startowe z gadżetami od sponsorów oraz pamiątkowe medale. Dodatkowo w Karpaczu przewidziano możliwość startuz sektora VIP. Osoby, które zakupią pakiet VIP otrzymają prawo startuz pierwszego sektora,  limitowaną koszulkę kolarską, t-shirt, plecak oraz voucher na personalizację medalu. Warto się śpieszyć ponieważ takich pakietów dostępnych jest tylko 250.

Każda z imprez będzie iście wielkim kolarskim świętem pełnym rywalizacji fair-play, ale przede wszystkim dobrej zabawy, która przyciąga co roku tysiące miłośników rowerów. Sponsorem tytularnym wyścigów dla amatorów jest ORLEN, który od lat świetnie sprawdza się w roli mecenasa sportu, nie tylko tego zawodowego. Nie może Cię tam zabraknąć!

Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu wyścigu można znaleźć na stronach www.tourdepologneamatorow.pl oraz www.langteamrace.pl.

Zarejestrować się można poprzez specjalny formularz pod adresem: https://zapisy.sts-timing.pl/tour_de_pologne_amator/

KALENDARZ:

18.05.2024 ORLEN Lang Team Race, Hotel Arłamów

11.08.2024 ORLEN Tour de Pologne Amatorów, Hotel Gołębiewski, Karpacz

21.09.2024 ORLEN Lang Team Race, Bytów

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Biuro Prasowe Lang Team Warszawa

Fot. Szymon Gruchalski