wtorek, 28 maja, 2024
filmy

„Sądeczanie” i „Wisła” z Brazylii z  koncertem w Krynicy-Zdroju

650views

Krynica-Zdrój, Park Nitribitta 19 lipca 2023r.

19 lipca br. w Parku Nitribitta w Krynicy-Zdroju odbył się niezwykły koncert, który zgromadził  przed sceną tłumy słuchaczy. Wystąpił zespół polonijny „Wisła” z Brazylii  świętujący 95-lecie istnienia oraz Regionalny Zespół „Sądeczanie”, który tym koncertem zainaugurował tegoroczne obchody 60-lecia. W tym roku zespół z Brazylii przyjechał do Polski na zaproszenie „Sądeczan” natomiast w przyszłym roku sądecki zespół pojedzie do Ameryki Południowej.

Regionalny Zespół „Sądeczanie”  jest jednym z najważniejszych ambasadorów sądeckiej kultury i propagatorów folkloru Lachów sądeckich na estradach naszego kraju i za granicą Polski.

Repertuar Zespołu „Wisła” z Kurytyby w Brazylii łączy elementy dwóch kultur – polskiej i brazylijskiej. „Wisła” prezentuje pieśni i tańce z wielu regionów naszego kraju, a także programy oparte na zwyczajach i obyczajach ludowych oraz religijnych.

Organizacja koncertu Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu.

Relacja filmowa