wtorek, 16 lipca, 2024
????????????????????????????????????
artykuły

Sądeczanin poszukiwany listami gończymi ukrył się na poddaszu budynku 

144views

Mężczyzna poszukiwany m.in. dwoma listami gończymi został zatrzymany przez sądeckich policjantów. 34-latek, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości wkrótce poniesie konsekwencje swoich czynów, a tymczasem trafił już do zakładu karnego, gdzie odbywa wcześniej zasądzone kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. 

29 czerwca br. kilka minut po godzinie 5 oficer dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że młody mężczyzna wszedł na dach budynku na jednym z osiedli w Nowym Sączu i długo z niego nie schodzi. Zaalarmowane służby udały się we wskazane miejsce. Okazało się, że mężczyzna przedostał się na poddasze i uciął sobie drzemkę. W bezpiecznym zejściu na zewnątrz budynku pomogli mu strażacy. Wówczas policjanci zaczęli rozmawiać z mężczyzną i wylegitymowali go. W toku czynności na jaw wyszło, że wprowadził w błąd mundurowych, podając dane innej osoby. Policjanci jednak szybko ustalili, kim naprawdę jest mężczyzna. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach na jaw wyszło, że 34-letni mieszkaniec Nowego Sącza jest poszukiwany na podstawie czterech zarządzeń sądów i prokuratur oraz dwóch listów gończych – mając łącznie do odsiadki ponad 6 lat i 2 miesiące wcześniej zasądzonych kar za przestępstwa przeciwko mieniu. 

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do sądeckiej komendy. Tam funkcjonariusze również zważyli i zbadali narkotesterem krystaliczną substancję, którą znaleźli w dwóch foliowych zwitkach w odzieży 34-latka. Teraz mężczyzna odpowie za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy, co do swojej tożsamości, a także za posiadanie psychotropowego MDPV, za co grozi mu kolejna kara – do 3 lat więzienia. Tymczasem mężczyzna już trafił do zakładu karnego w Nowym Sączu. 

Przypominamy, że aktualny wykaz osób poszukiwanych znajduje się na stronach internetowych jednostek Policji, w tym Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości, o powiadomienie jednostki prowadzącej poszukiwania lub zgłoszenie pod numer alarmowy 112.

Zapewniamy anonimowość.

Andrzej Gulewicz  MTV 24 

Źródło: Aneta Izworska

             Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu