niedziela, 26 maja, 2024
filmy

Samorząd terytorialny – partner w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju

293views

Krynica-Zdrój, Krynica Forum 2023   14 września 2023r.

Piotr Ćwik – Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP powitał w sposób szczególny honorowego gościa Andrzeja Dudę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na panelu Narodowej Rady Rozwoju działającej przy Prezydencie RP, w którym udział wzięli: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego,  Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego.

Prezydent RP zabrał głos przed panelem oraz uczestniczył w jego początkowej części.  Spotkanie dotyczyło rozwoju, który jest zrównoważony we wszystkich obszarach kraju. Tym działaniom podporządkowane są także jego działania.

– „Dla mnie osobiście jest to ważna inicjatywa, nie tylko dlatego, że odbywa się w moim regionie, ale także dlatego, że te tematy o których w tej chwili mówimy, i to co tutaj się dzieje poprzez wizytę Prezydenta Litwy czy Premiera Republiki Korei razem z delegacją, ma w tej chwili dla nas znaczenie rozwojowe z punktu widzenia wszystkich wyzwań, które przed nami stoją……………”

Relacja filmowa

Andrzej Gulewicz  MTV24