wtorek, 28 maja, 2024
artykuły

Slajdowisko – tajemnicze podróże

235views

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza do Miasteczka Galicyjskiego – na Slajdowisko z cyklu Tajemnicze Podróże. Tym razem gościem spotkania będzie Andrzej Meller – podróżnik, dziennikarz, korespondent wojenny i pisarz.

16 listopada /czwartek/

Godz. 18.00

Sala ratuszowa w Miasteczku Galicyjskim
ul. Lwowska 226 Nowy Sącz

Gościem tegorocznej edycji cyklu będzie ANDRZEJ MELLER, którego prelekcja będzie poświęcona podróżom do krajów, w których toczyły się i wciąż się toczą konflikty zbrojne. Oprócz wspomnień dotyczących krajobrazów, piękna i kultury poznanych regionów świata, usłyszymy z jakimi realnym problemami wiąże się pobyt w krajach dotkniętych wojną.

Andrzej Meller – podróżnik, dziennikarz, korespondent wojenny i pisarz. Wiele lat spędził w Azji, skąd przygotowywał reportaże dla polskich mediów. Był stałym współpracownikiem Tygodnika Powszechnego, dla którego relacjonował wojnę w Gruzji, w Afganistanie i Libii. Jego publikacje możemy odnaleźć m.in. w magazynach National Geographic Polska i Kontynenty. W 2015 r. był prezenterem serialu dokumentalnego Prepersi – gotowi na wszystko, emitowanego na antenie Fokus TV. Owocem jego podróży reporterskich są książki pt.: „Miraż. Trzy lata w Azji”, „Zenga, zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki” o wojnie domowej w Libii, „Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie” i napisana wspólnie z żoną „Kamperem do Kabulu”.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Miasteczka Galicyjskiego.
Kasa czynna: wt – niedz., w godz. 9.00-16.00.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Agnieszka Małecka

             Kierownik Działu Promocji Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu