niedziela, 16 czerwca, 2024
artykuły

Śmiertelne potrącenie w Krynicy-Zdroju. Policjanci apelują o ostrożność na drodze

341views

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj (20 grudnia br.) w Krynicy-Zdroju. W wyniku tego zdarzenia zmarła 92-letnia piesza. Funkcjonariusze apelują o ostrożność, szczególne w okresie przedświątecznym, kiedy ruch na drogach jest wzmożony.

20 grudnia br. około godz. 6:30 na ulicy Józefa Piłsudskiego w Krynicy-Zdroju doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszej oraz kierującego samochodem marki Toyota. Mimo przeprowadzonej reanimacji, potrącona 92-letnia piesza, mieszkanka Krynicy-Zdroju, zmarła na miejscu zdarzenia. Kierujący samochodem osobowym był trzeźwy, dodatkowo została pobrana od niego krew do dalszych badań.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego sądowego, pracowali policjanci z Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju oraz z grupy wypadkowej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Wszystkie wykonane przez nich czynności, opinia biegłego oraz postępowanie tej sprawie, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, który jest czasem zwiększonego natężenia ruchu. Przestrzegajmy podstawowych zasad bezpieczeństwa, jedźmy spokojnie, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania, korzystajmy z elementów odblaskowych.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu