poniedziałek, 15 lipca, 2024
artykuły

Spędź czadowo wakacyjny weekend w Bieszczadach! Odwiedź Solinę i skorzystaj z dostępnych atrakcji

312views

Zielone wzgórza, jeziora, magiczne krajobrazy oraz atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie – jednym słowem ruszamy w Bieszczady! Te góry są idealnym pomysłem na wakacyjny wyjazd z rodziną czy paczką znajomych. Spędzimy tu czas nie tylko w otoczeniu spektakularnych widoków, które będziemy podziwiać z gondoli widokowej PKL nad zaporą, ale również korzystając z wielu ciekawych atrakcji i przygotowanych aktywności. 

Chyba każdy z nas marzył o tym, by choć raz rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Nic dziwnego! Zielone połoniny zachwycają, ciekawe legendy przykuwają uwagę, a tutejsze aktywności pozwalają atrakcyjne spędzić każdą minutę. Jeśli zastanawiacie się, jak zorganizować czas w Bieszczadach, warto skorzystać z propozycji przygotowanych przez ośrodek turystyczny Grupy PKL w Solinie

Podziwiaj Bieszczady z wysokości

Nowoczesna technologia, przestrzeń, historie oraz legendy związane z regionem, a także niesamowite krajobrazy widziane z wysokości gondoli – to tylko niektóre z zalet ośrodka turystycznego w Solinie.

Początkiem naszego zwiedzania w ośrodku będzie stacja dolna Plasza, która znajduje się tuż przy solińskim deptaku. Zanim jednak pokonamy schodki prowadzące do budynku, możemy zrobić sobie mały przystanek i skorzystać z dobrodziejstw Lodowej Soliny, serwującej orzeźwiające napoje, smaczne kawy czy pyszne lody.  

Od początku tegorocznych wakacji turyści mogą skorzystać aż z 34 gondoli, które pozwalają wyruszyć w niezwykłą podróż ze stacji początkowej Plasza do stacji końcowej na Górę Jawor. Dzięki nowym gondolom czas oczekiwania na przejazd jest znacznie krótszy, a podziwianie malowniczych widoków dłuższe

Spektakularne bieszczadzkie scenerie można podziwiać nie tylko z gondoli, ale także z wysokości tarasu Wieży Widokowej, z której krajobrazy są niesamowite. Do naszej dyspozycji są także sala multimedialna w stacji dolnej Plasza (preshow) gdzie poznamy szczegóły związane z elektrownią wodną i zaporą a także koleją widokową czy bieszczadzką naturą, Kawiarnia na Wieży oraz Karczma Jawor serwująca dania kuchni regionalnej

Poznaj nowe atrakcje w parku Tajemnicza Solina i spędź czadowe chwile

Obowiązkowym punktem zwiedzania ośrodka turystycznego Grupy PKL i PFR  jest Park Rozrywki Tajemnicza Solina, w którym najmłodsi skorzystają z wyjątkowych atrakcji, a nieco starsi poznają ciekawostki i legendy związane z tym niezwykłym regionem. Na turystów czekają tu niespodzianki, które jeszcze bardziej wprowadzą wszystkich w sekrety Bieszczadów.

W ubiegłym roku najmłodsi, podczas wizyty w parku na Czadowych Ślizgach czy Torze Sprawnościowym wykazywali się zręcznością oraz odwagą. Do tej pory mogli odwiedzić: Osadę Olbrzymów, Studnię bez dna czy Labirynt Biesa, tym razem czeka na nich sporo nowych atrakcji, dzięki którym czas spędzony w ośrodku będzie zdecydowanie czadowy! W parku rozrywki odkryjemy Zatopione Skarby Olbrzymów oraz Ścieżki w drzewach, zawitamy do Rusałkowego Ruczaju czy zajrzymy do Wąwozu Biesa.  

Odwiedzając Solinę w wakacje, warto również skorzystać z zupełnie nowej gry terenowej, która pozwoli na rodzinną integrację oraz świetnie spędzony wspólnie czas. Podczas gry czekają na nas zadania do rozwiązania oraz nagroda Dzielnego Odkrywcy.

W parku skorzystamy również z dodatkowych strefy: rozbudowanej ścieżki edukacyjnej, sensorycznej strefy leśnych dźwięków, zobaczymy but oraz ucho olbrzyma, do którego najmłodsi mogą wykrzyczeć się do woli.

Wszystkie dodatkowe nowe atrakcje są dostępne w cenie biletu.

Weekendowe wydarzenia w Parku Tajemnicza Solina

Czas spędzony w solińskim ośrodku turystycznym z całą pewnością będzie barwny, zwłaszcza że co tydzień na turystów czekają dodatkowe wydarzenia.  

Rusałki oraz Czady przeniosą najmłodszych w wyjątkowy świat fantazji i zapewnią najlepszą zabawę. Interesujące konkursy, gry i zabawy umilą czas spędzony w solińskim ośrodku turystycznym. Atrakcje zaplanowane w Parku Tajemnicza Solina dostarczą sporo emocji i rozrywki.

Dodatkowo co tydzień w ośrodku czekać będą niespodzianki, nietuzinkowe zabawy, a także wyjątkowi artyści, którzy dla odwiedzających przygotowali wspaniałe występy i niezapomniane show. W każdy wakacyjny piątek, sobotę i niedzielę, o godzinie 13:00 i 16:00 obejrzymy interesujący spektakl w wykonaniu Czadowego Feliksa, Świtezianki i Rusałki oraz Mr Juppi’ego. Ale to nie wszystko! Odwiedzając w wakacje ośrodek turystyczny Grupy PKL i PFR możemy być pewni, że nie opuścimy go z gołymi rękami. Na najmłodszych gości czekają niespodzianki: smycze, drewniane puzzle i klocki, a także przewodniki bieszczadzkie.

Wszystkie informacje na temat planowanych wydarzeń w ośrodku turystycznym znajdują się w mediach społecznościowych PKL Solina oraz na stronie www.pkl.pl

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane