wtorek, 27 lutego, 2024
filmy

Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka otwiera sezon narciarski 16 grudnia

204views

Krynica-Zdrój  4 grudnia 2023r.

W tym roku sezon narciarski startuje wyjątkowo późno bo 16 grudnia dlatego, że realizowany jest duży program inwestycyjny. To opóźnienie jest związane z tym, że  zaczęte prace muszą być zakończone.

W tym sezonie zimowym największą nowością na Jaworzynie będzie trasa niebieska dla początkujących, która jest zlokalizowana na szczycie Jaworzyny Krynickiej, nie tylko trasa ale też nowa kolej czteroosobowa z osłonami przeciw wietrznymi, również w kolorze niebieskim. Ta inwestycja uatrakcyjni Jaworzynę Krynicką i też wypełni taką lukę, która spowoduje, że tych tras do nauki będzie więcej. Jaworzyna będzie postrzegana jako stacja na której też można się uczyć jeździć na nartach.

Na Jaworzynie jest łącznie osiem tras narciarskich, o łącznej długości 15 km. Udostępnione też będą łączniki między trasami, które będą miały około 1,5 km długości oraz też nową trasę do skicrossu, taką atrakcję dla dzieci, dla początkujących, ale też dla dorosłych o długości 900 m, która jest zlokalizowana miedzy trasami 1 i 6.

Ceny skipassów uzależnione są od sezonu, od okresu w którym są sprzedawane. Najdroższe ceny są w okresie świąteczno noworocznym.  Czym bliżej do m-ca marca cena będzie stosunkowo mniejsza.

Na dolnej stacji trwa budowa dużego centrum komercyjnego, w którym znajdą się wszystkie usługi stacji narciarskiej:  szkoła, sklep, serwis narciarski, duża wypożyczalnia nart oraz przechowalnia nart. Na dachu centrum komercyjnego powstanie restauracja oraz strefa  odpoczynku i relaksu z możliwością posłuchania muzyki i pobawić się przty dźwiękach, które będzie wygrywał DJ.

Pod koniec lutego na Jaworzynie Krynickiej zostaną rozegrane mistrzostwa świata w snowboardzie. Będzie to bardzo duże wydarzenie medialne, które tak naprawdę będzie miało miejsce po raz pierwszy w Polsce, które przyciągnie rzesze turystów. Zmagania mistrzowskie będą się odbywały na trasie 2a.  Jeżeli wszystko się powiedzie to jest szansa na to, że wydarzenie stanie się wydarzeniem cyklicznym.

Rozmawiał Tomasz Pasieka, Dyrektor Komercyjny Stacji Narciarskiej Jaworzyna Krynicka

Andrzej Gulewicz

Relacja filmowa  MTV 24