poniedziałek, 15 lipca, 2024
artykuły

„Strefa interesów” przedpremierowo w nowosądeckim SOKOLE

229views

We wtorek, 5 marca 2024 roku o godzinie 17:45, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego KOT, MCK SOKÓŁ zaprasza do Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu na poruszający dramat w reżyserii Jonathana Glazera pt. STREFA INTERESÓW.

W „Strefie interesów” brytyjski reżyser Jonathan Glazer przygląda się domowej idylli w czasach nazistowskich Niemiec. Rudolf (Christian Friedel) wraz z żoną Hedwig (Sandra Hüller) oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym, pedantycznie czystym domu z wypielęgnowanym ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach w ukochanych Włoszech. W weekendy lubią popływać kajakami lub pospacerować po lesie z przyjaciółmi. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki, ponieważ Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

„Strefa interesów” to porażające studium banalności zła, w którym nigdy nie jesteśmy świadkami ludobójstwa ani obozowej rzeczywistości. Wszystko, co brutalne, od czego chce się odwrócić wzrok, zostaje wypchnięte poza dom Rudolfa i Hedwig, hermetycznie zamknięte poza ich codziennym życiem. Rodzinną sielankę tylko od czasu do czasu zakłóca dym z pobliskich kominów obozu. Czy można urządzić sobie sterylny raj w cieniu cudzego piekła, tak aby jego ślady nie przeniknęły do świadomości i sumienia?

Bilety w cenie 13 i 16 zł (członkowie klubu 10 zł)
Szczegóły na stronie: mcksokol.pl/wydarzenie/strefa-interesow-przedpremiera

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: MCK Sokół Nowy Sącz