wtorek, 25 czerwca, 2024
artykuły

Święty Mikołaj już w Polsce! Z Kasprowego Wierchu ruszył w dalszą drogę z prezentami!

413views

Dziś, 6 grudnia kilka minut po północy, święty Mikołaj – po raz pierwszy w Polsce – widziany był na szczycie Kasprowego Wierchu. Sanie i zaprzęg reniferów? Nie tym razem! Na najsłynniejszą górę w kraju wspiął się za pomocą czekana, skąd z prezentami wyruszył w dalszą drogę, by dostarczyć wszystkim na czas świąteczne upominki. 

Na ten dzień czekały wszystkie dzieci i mamy nadzieję, że były grzeczne! Mikołaj, którego skrzynka jest zasypana przez kartki oraz listy świąteczne – jak co roku – udał się grudniową podróż z workiem pełnych prezentów i już dotarł do Polski. 

Ulubiony święty najmłodszych, 6 grudnia chwilę po północy widziany był na najsłynniejszej górze w kraju. Za cel – podobnie, jak w roku ubiegłym – obrał sobie Kasprowy Wierch. Ten magiczny oraz bajkowy moment na szczęście, udało się zarejestrować kamerom Polskich Kolei Linowych

Mikołaj – jak widać – zachwycił się zimową aurą i w świątecznym nastroju wyruszył w dalszą drogę, by wszystkim dzieciom dostarczyć na czas świąteczne prezenty. Mamy nadzieję, że upominki już trafiły lub lada moment trafią do najmłodszych.

Jeśli chcielibyście osobiście spotkać się z Mikołajem lub jego wysłannikami, a także poczuć niepowtarzalny klimat, warto 10 grudnia odwiedzić ośrodki turystyczne Grupy PKL na Gubałówce w Zakopanem oraz Solinie w Bieszczadach.

Spotkaj się z Mikołajem na Gubałówce

Na mieszkańców Zakopanego oraz turystów wybierających się w ten weekend w góry i odwiedzających Gubałówkę 10 grudnia czeka niezapomniany dzień i bajkowy wieczór.

PKL przygotowały całodzienne wydarzenia, które oprócz dobrej zabawy pozwolą spędzić rodzinnie i aktywnie czas. Na szczyt wzniesienia proponujemy wyruszyć koleją linowo-terenową PKL. Taka podróż to dodatkowa rozrywka, która zawsze dostarczy niezapomnianych wrażeń i widoków na Tatry.

Atrakcje na Gubałówce rozpoczną się od wizyty Mikołaja, który już od godz. 11:00 zaparkuje sanie na wzniesieniu i z pomocą elfów obdaruje słodyczami najmłodszych. To będzie niezapomniane spotkanie, dlatego warto uwiecznić je na pamiątkowej fotografii!

Każdy, kto 10 grudnia odwiedzi Gubałówkę, będzie miał niepowtarzalną możliwość, by stworzyć własne i wymarzone ozdoby świąteczne

Od godziny 16:00 na wzniesieniu będziemy mogli podziwiać świetlne iluminacje w Krainie Światła. W tym sezonie zimowym Gubałówka błyszczy jeszcze mocniej i jeszcze bardziej zachwyca kolorami.

Czadowe mikołajki w Solinie – weekend pełen niespodzianek!

Na mieszkańców Bieszczadów oraz turystów wybierających się 9 i 10 grudnia do ośrodka PKL Solina, czeka wyjątkowy weekend. PKL przygotowały rozrywki, które pozwolą spędzić czas aktywnie i rodzinnie.

Atrakcje rozpoczną się już od godziny 10:00. Pomocnicy Mikołaja przywitają gości już przy dolnej stacji Plasza, gdzie będzie kolorowo i bardzo klimatycznie. O dobrą zabawę zadbają charyzmatyczni animatorzy, nie zabraknie również dźwięków muzyki, wprowadzającej wszystkich w świąteczny i wyjątkowy nastrój.  

W budynku górnej stacji na 1 piętrze zasiądzie na tronie Czadowy Mikołaj, który wraz z zimowymi Rusałkami odwiedzi soliński ośrodek turystyczny PKL. Będzie to niepowtarzalna okazja, by spotkać te wyjątkowe postacie twarzą w twarz oraz otrzymać od nich upominki. Warto na spotkanie być punktualnym, ponieważ 100 pierwszy osób otrzyma wyjątkowe prezenty!

W mikołajkowy weekend możemy być również przygotowani na konkursy oraz ciekawe warsztaty.

Mamy nadzieję, że mikołajki w ośrodkach turystycznych PKL upłyną przyjemnie i rodzinnie, a także pozwolą oderwać się od codzienności oraz wprowadzą nas wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt.  

Informacje na temat atrakcji, godzin funkcjonowania kolei oraz ośrodków, dostępne są na stronie www.pkl.pl. 

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z 87-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane