niedziela, 26 maja, 2024
artykuły

Syryjczyk z cudzym brytyjskim paszportem próbował wjechać do Polski

277views

Kolejna sytuacja, kiedy do Polski lotem rejsowym z Aten przylatuje obywatel Syrii i podczas kontroli legitymuje się oryginalnym paszportem. Szkopuł w tym, że ten dokument należy do innej osoby.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach – w wyniku kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium RP – zatrzymali obywatela Syrii.

Mężczyzna podczas legitymowania przedstawił oryginalny, brytyjski paszport należący do innej osoby. Dokument oraz dane osobowe jego prawowitego właściciela sprawdzono w bazach danych. Numer paszportu figurował jako przedmiot podlegający zatrzymaniu. Natomiast dane zatrzymanego Syryjczyka nie figurowały w dostępnych systemach.

Brytyjski paszport został zatrzymany. Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych mu czynów usiłowania przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom przy użyciu podstępu, posługując się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby  i dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: chor. szt. SG Tomasz Jarosz

               Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału Straży Granicznej