sobota, 15 czerwca, 2024
artykuły

Szukasz pomysłu na Dzień Dziecka? Zabierz swoją pociechę na niezapomnianą przygodę!

159views

Zbliża się 1 czerwca – dzień, na który z pewnością czeka każde dziecko. Dlatego warto dobrze zaplanować ten czas i sprawić najmłodszym niespodziankę. Jeśli zastanawiacie się, jak celebrować Dzień Dziecka podpowiadamy, że Grupa PKL – w swoich górskich ośrodkach turystycznych – przygotowała sporo ciekawych atrakcji. Zatem pora ruszyć po niezapomnianą przygodę!

Dzień Dziecka to dla najmłodszych jedno z najważniejszych świąt w roku. To również doskonała okazja, by wspólnie spędzić czas i poświecić dzieciom nieco więcej uwagi niż zwykle. W tym roku 1 czerwca wypada w sobotę, dlatego PKL w swoich ośrodkach przygotowały atrakcje, które pozwolą spędzić aktywnie nawet cały weekend z dobrą zabawą!

Bajkowy Dzień Dziecka na Gubałówce

Udane świętowanie Dnia Dziecka to takie, które pozwoli najmłodszym realizować swoje pasje i spełniać marzenia. Dlatego dobrym pomysłem może okazać się wycieczka na Gubałówkę. Ta uwielbiana góra na dwa dni zamieni się w Bajkową Krainę! Moc atrakcji na wzniesieniu czekać będzie na dzieci zarówno w piątek 31 maja w godzinach 10:00-15:00, jak w sobotę 1 czerwca od 11:00 do 17:00.  W tym czasie najmłodsi skorzystają z wielu intersujących niespodzianek, które z pewnością umilą czas i wywołają uśmiech na twarzach.

Na Gubałówce dzieci spotkają ulubionych bohaterów z bajek. Nie zabraknie pokazów iluzjonistów, zabaw z animatorami, a także malowania buziek na wzór ulubionych bajkowych postaci.

Kto z nas będąc dzieckiem nie marzył by zostać strażakiem? Na Gubałówce spełniamy to dziecięce pragnienie! Najmłodsi podczas sprawnościowych konkurencji, spróbują swoich sił w roli strażaka. To nie wszystko, ponieważ każde dziecko na własnej skórze przekona się, jak to jest być YouTuberem. Wystarczy, że zdecyduje się wykonać zadania, które wskaże koło fortuny.    

Dzieci będą mogły również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w strojach z bajki „Psi Patrol”. Dodatkowo w tych dniach każda z restauracji PKL na Gubałówce zamieni się w Bajkową Krainę, w której czekać będzie niepowtarzalna uczta, m.in dania zaserwowane w stylu samego Harrego Pottera.

W tym szczególnym czasie nie zabraknie całodziennych animacji, konkursów i dodatkowych zabaw, dostępna będzie również zjeżdżalnia grawitacyjna. Możemy być pewni, że na Gubałówce będzie kolorowo, za sprawą pomalowanych buziek dzieci oraz słodko, dzięki wacie cukrowej i serwowanym lodom, które w prezencie otrzymają posiadacze ulgowego biletu.

Bajkowe szaleństwo bańkowe na Palenicy w Szczawnicy

W ośrodku PKL na Palenicy 1 czerwca na najmłodszych czekać będzie przygoda z bańkami. Kolorowe, małe, duże, w rozmiarze XXL, dymne, pianowe – prawdziwe bańkowe szaleństwo! Dzieci nie tylko będą podziwiać ten niezwykły pokaz, ale też poczują się jak w prawdziwej bajce, a to za sprawą sztuczek, które pozwolą chętnych zamknąć w bańce mydlanej.

Dodatkowo najmłodsi będą mogli wykonać kolorowe, brokatowe tatuaże tematyczne. To nie wszystko, tego dnia w Szałasie Palenica na dzieci czekać będą specjalne przygotowane promocyjne zestawy deserów.

W ośrodku PKL Palenica nie zabraknie również animacji, tańców oraz różnych gier i zabaw rekreacyjno-sportowych. Zorganizowane zostaną także liczne konkursy z nagrodami oraz rodzinne konkurencje drużynowe. Warto dołączyć do zabawy i zadbać niezapomniane wspomnienia!

Atrakcyjnie i radośnie na Jaworzynie Krynickiej

1 czerwca na Jaworzynie Krynickiej będzie wyjątkowy! W Dzień Dziecka nie zabraknie edukacyjnych i praktycznych warsztatów dla najmłodszych.

Ciekawe zajęcia przyrodnicze poprowadzi Leśny Zakład Doświadczalny. Zainteresowani wezmą udział w pokazie GOPR, w którym poznają sprzęt ratowniczy oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Oprócz tych niecodziennych atrakcji, najmłodsi będą mieli niepowtarzalną okazję, by zrobić własny wymarzony latawiec, podczas warsztatów artystycznych. Chętni i spragnieni przygody będą natomiast mogli wyruszyć na wycieczkę z beskidzkim przewodnikiem.  

Ale oczywiście na tym nie koniec, bo na Jaworzynie czekać będą całodzienne zabawy z animatorami, gry, dmuchańce i mnóstwo radości. Niesamowite przeżycie oraz sporą dawkę adrenaliny zapewni najmłodszym zjazd tyrolką.

1 czerwca dla wszystkich dzieci bilety na przejazd gondolą w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka będą tańsze o 50%.

Festiwal Baniek Mydlanych na Górze Parkowej – przyjemność i radość dla całej rodziny

Chcesz wspólnie ze swoją pociechą spędzić oryginalnie czas? Zatem koniecznie odwiedź krynicki ośrodek turystyczny Grupy PKL na Górze Parkowej! Tutaj 1 czerwca czekać na wszystkich będzie unikalne widowisko – Festiwal Baniek Mydlanych. Zobaczymy tysiące baniek o najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Oczywiście, każdy uczestnik wydarzenia, bez względu na wiek, będzie mógł stworzyć swoją niepowtarzalną bańkę! To będzie prawdziwa frajda nie tylko dla dzieci!

Najmłodsi będą mogli wziąć udział w dynamicznych zabawach, animacjach, tańcach, zajęciach z żywiołowej zumby, sportowych konkursach czy wspólnych śpiewach. Malowanie buziek oraz balonowe show, to obowiązkowe atrakcje w tym dniu.

Na miejscu dostępne będzie koło fortuny – ciekawe do kogo los się uśmiechnie?! Ale oprócz tych niezwykłych atrakcji Góra Parkowa wypełni się wyjątkowymi gośćmi – postaciami z ulubionych bajek, warto takie spotkanie z nimi uwiecznić na wspólnym zdjęciu.

Kreatywny Dzień Dziecka na Mosornym Groniu w Zawoi

1 czerwca całodzienne warsztaty kreatywne zaplanowane zostały w ośrodku turystycznym PKL na Mosornym Groniu w Zawoi. Każdy będzie miał szansę odkryć w sobie iskierkę artystycznego talentu, podczas warsztatów tworzenia drewnianych magnesów i zabawek, które odbędą się w Kraczmie Mosorny Groń. Własnoręcznie pomalowane ozdoby zdecydowanie będą świetną pamiątką z Dnia Dziecka. PKL dla najmłodszych przewidują również -20% rabatu na menu dziecięce w karczmie.

To nie koniec atrakcji, bo od 1 czerwca na Mosornym Groniu rusza kolejna edycja gry terenowej Beskidzki Detektyw. Chętni będą mogli odebrać w kasie kolei PKL arkusz z zagadkami, trop wskazówkami i łamigłówkami. Oczywiście na odkrywców hasła czekają nagrody. Zachęcamy do udziału w grze nie tylko dzieci, ale i całe rodziny – niech to będzie wspólnie spędzony czas z integracją na świeżym powietrzu. Podobna gra terenowa, choć z innymi zagadkami jest dostępna również w ośrodku turystycznym PKL na Górze Żar.

Szaleństwo kolorów na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim

Dzień Dziecka na Górze Żar będziemy świętować 2 czerwca i już możemy zdradzić, że będzie to najbardziej kolorowy dzień w kalendarzu.

Mnóstwo kolorów, muzyka i świetna zabawa towarzyszyć nam będą w strefie atrakcji na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Na wzniesieniu czekać będzie na dzieci i nie tylko fala kolorowych pyłków, które punktualnie o godzinie 15:00 zostaną wyrzucone w górę. Nie zabraknie muzyki, którą zadba DJ – nawet przez chwilę nie będzie czasu na nudę! Koniecznie zabierzcie ze sobą dobre humory.

olejna edycja gry terenowej Beskidzki Detektyw i to w nowej odsłonie rusza również w ośrodku PKL na Górze Żar! Tym razem możemy być przygotowani na zupełnie nowe zagadki oraz inne łamigłówki niż na Morosnym Groniu. Rozwiązanie zagadek pozwoli również zdobyć dodatkową nagrodę.

Czadowy Weekend Dziecka w Solinie!

Jak świętować Dzień Dziecka z przytupem, to tylko w Solinie! Święto najmłodszych w bieszczadzkim ośrodku turystycznym Grupy PKL potrwa nie dzień, nie dwa, a możemy być przygotowani na aż cztery dni magii!

Mali turyści spotkają tutaj postacie Czadów, poznają niepowtarzalne legendy Olbrzymów oraz odkryją tajemnice Bieszczadów! Na najmłodszych czekać będzie ogrom atrakcji – od multimedialnych w stacji dolnej Plasza, po widokowe w trakcie podroży koleją, aż do pełnych ekscytacji przeżyć w parku rozrywki Tajemnicza Solina.

Nie zabraknie ciekawych spotkań z animatorami oraz spektakli przygotowanych przez Świteziankę Barbarellę czy Czadowego Feliksa

Każde dziecko przepada za słodyczami, dlatego 1 czerwca w Kawiarni na Wieży czekać będzie na nich niespodzianka – czadowe warsztaty przygotowywania czekolady. Własnoręcznie przygotowane lizaki, czekolady czy inne słodkości z pewnością będą smakować wybornie!

Dzień Dziecka to jeden z najmilszych dni w roku, warto więc spędzić go rodzinnie i podarować najmłodszym czas. Niezależnie który kierunek wybierzemy i z jakich atrakcji skorzystamy, wspólnie spędzone chwile będą najcenniejszym prezentem.

Szczegółowe informacje o dostępności atrakcji i godzinach funkcjonowania ośrodków turystycznych znajdują się na stronie internetowej PKL oraz w mediach społecznościowych.

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z 87-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także w Bieszczadach w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane