czwartek, 13 czerwca, 2024
artykuły

To będzie ostatni film Wima Wendersa w Kinie SOKÓŁ w Nowym Sączu!

171views

Przegląd WIM WENDERS – MISTRZ KINA DROGI zakończony zostanie 15 grudnia filmem „Buena Vista Social Club”, na który serdecznie zaprasza Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu. Film będzie można obejrzeć o godzinie 15:15 oraz 20:00!

BUENA VISTA SOCIAL CLUB

Wim Wenders towarzyszył w podróży do Hawany swojemu wieloletniemu przyjacielowi Ry Cooderowi, który napisał już wcześniej muzykę do jego filmów „Paryż, Teksas” i „Koniec przemocy”. Reżyser zanurzył się w świecie kubańskiej muzyki: przez kilka miesięcy towarzyszył zespołowi Buena Vista Social Club, najpierw w ich domu w Hawanie, następnie kilka tygodni później, w kwietniu 1998 roku, w Amsterdamie na pierwszym publicznym występie grupy, a jeszcze później, w lipcu 1998 roku, na triumfalnym koncercie w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

W ten sposób podążał za niemłodymi już bohaterami tradycyjnej kubańskiej muzyki na ich drodze od całkowitego zapomnienia do światowej sławy, co stało się w ciągu zaledwie kilku miesięcy. „Myślałem, że kręcę film dokumentalny – powiedział –a tymczasem byliśmy świadkami bajki, której nikt nie mógł sobie wymarzyć”.

Dokument muzyczny stał się kinową sensacją i odniósł światowy sukces. Oprócz nominacji do Oscara dla najlepszego filmu dokumentalnego „Buena Vista Social Club” otrzymał m.in. Europejską Nagrodę Filmową, Złotą Niemiecką Nagrodę Filmową, Złotą Kamerę, Brazylijską Wielką Nagrodę Filmową.

Szczegóły na stronie: https://mcksokol.pl/wydarzenie/buena-vista-social-club
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz online!

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło:  MCK Sokół Nowy Sącz