sobota, 15 czerwca, 2024
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 99
artykuły

To jeden z kamieni milowych współczesnej animacji! „Księżniczka Mononoke” w Kinie SOKÓŁ!

145views

We wtorek, 11 czerwca, o godzinie 18:45, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego KOT, w Kinie SOKÓŁ w Nowym Sączu zobaczymy pełnometrażowy film anime w reżyserii Hayao Miyazakiego pt. KSIĘŻNICZKA MONONOKE.

Zapierająca dech w piersiach „Księżniczka Mononoke” przenosi widzów do świata leśnych stworzeń, demonów i magii. Ta proekologiczna animacja Hayao Miyazakiego zadaje pytania o relację człowieka z przyrodą, wpisaną w naturę przemoc czy o granice podziałów na dobro i zło.

Dawno temu, gdy przyroda była jeszcze nieujarzmiona, a ziemię zamieszkiwały bóstwa pod postacią zwierząt, młody wojownik Ashitaka zostaje dotknięty śmiertelną klątwą przez demonicznego dzika. W nadziei na odnalezienie lekarstwa, mężczyzna wyrusza w daleką podróż do tajemniczej, leśnej krainy. Wkrótce zostaje wciągnięty w sam środek konfliktu między stojącą na czele Żelaznego Miasta, ambitną panią Eboshi, a waleczną księżniczką Mononoke, dziewczyną wychowaną przez wilki, która nie cofnie się przed niczym, aby powstrzymać ludzi przez zniszczeniem lasu. Co wygra – ludzka chciwość, postęp czy natura?

Bilety w cenie 4 i 17 zł (członkowie klubu 10 zł).

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: MCK Sokół Nowy Sącz