czwartek, 23 maja, 2024
artykuły

Tradycyjne, uroczyste uruchomienie fontanny „Noce i dnie” w Kaliszu

227views

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami oraz zaproszeniem prezydenta miasta Kalisza, 5 kwietnia została uroczyście uruchomiona, po długiej zimowej przerwie  fontanna „Noce i Dnie”.  

Na to niecodzienne wydarzenie przybyli tłumnie Kaliszanie w różnym przedziale wiekowym, aby przy dźwiękach walca z „Nocy i Dni” uczestniczyć w uruchomieniu tej niebywałej fontanny, która rozpoczęła już kolejny, wiosenno-letni sezon.

Najpierw  Prezydent Kalisza w obecności dziewcząt ubranych w epokowe stroje powitał mieszkańców. Następnie  czas wypełnił krótki konkurs wiedzy o mieście z nagrodami, by w efekcie punktualnie o godzinie 20.00 dzieci mogły odliczyć czas uroczystego i długo oczekiwanego otwarcia fontanny.

Z dysz popłynęła pod ciśnieniem woda formująca wygląd niespotykanej bajecznej bieli fontanny i różnokolorowych wytrysków wodnych po jej bokach. Niesamowite przeżycie  połączone z grą świateł i wody, wyzwoliło wśród przybyłych wyobraźnię tamtych czasów, tamtej epoki.

Od tego momentu fontanna będzie przyciągać rzesze mieszkańców i turystów.

Fontanna „Noce i Dnie” usytuowana jest przed wejściem do Parku Miejskiego od strony Placu Józefa. Jest jedną z atrakcji turystycznych miasta oraz stanowi formę wypoczynku dla mieszkańców, a gra świateł i wody tworzy dodatkowy klimat tego miejsca.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Fot. aut.