czwartek, 18 kwietnia, 2024
filmy

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Muszynie

557views

Muszyna 11 listopada 2023r.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada Muszyna rozpoczęła mszą świętą w Intencji Ojczyzny, w Kościele pw. Św. Józefa z udziałem władz miasta, pocztów sztandarowych i zaproszonych delegacji z muszyńskich instytucji.

Następnie nastąpiło złożenie wiązanek pod pomnikiem „Mieszkańców miasta Muszyny i okolic, poległych i pomordowanych w latach 1939-1945”. Uroczystość została przybarwiona oprawą artystyczną w wykonaniu Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury.

Ten corocznie celebrowany dzień, we współczesnej Polsce jest jednym z najważniejszych świąt patriotycznych i państwowych. 11 listopada 1918 roku był dla Polaków pierwszym dniem wolności po 123 latach zaborów, w tym dniu państwo polskie odrodziło się odzyskując niepodległość. Historyczne wydarzenia listopadowe wiążą się z powrotem do kraju Józefa Piłsudskiego i przejęciem przez niego władzy.

Z tej to właśnie okazji państwo polskie obchodzi Narodowe Święto Niepodległości, w którym  przypomina o trudnej historii  i długiej drodze do niepodległości oraz o wszystkich bohaterach, którzy walczyli i przelewali krew za wolną Polskę.

Dzisiaj naród może cieszyć się wolnością, suwerennej i niepodległej Polski. Należy jednak pamiętać, że służba i praca dla Polski to nie tylko obowiązek, ale także przywilej i honor.

Relacja filmowa

Andrzej Gulewicz  MTV24