czwartek, 30 maja, 2024
artykuły

Uwaga na oszustów! Znów dali o sobie znać na Sądecczyźnie 

245views

Starszy mieszkaniec Nowego Sącza stracił 19 tys. złotych przez oszusta, który wmówił mu, że jego pieniądze zgromadzone w banku są zagrożone. W związku z tym zgłoszeniem policjanci ponawiają apel do seniorów o ostrożność i rozwagę. 

9 października br. do starszego mieszkańca Nowego Sącza zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz Policji i wmówił 71-latkowi, że jego pieniądze zgromadzone w banku są zagrożone. Zmanipulowany senior wypłacił w bankomacie 19 tys. złotych, po czym zgodnie z instrukcją oszusta, zostawił je przy wiacie śmietnikowej, skąd błyskawicznie zostały zabrane. Kiedy do 71-latka dotarło, że został oszukany, o zdarzeniu poinformował sądeckich policjantów. Mundurowi prowadzą teraz czynności w tej sprawie i jednocześnie apelują o rozwagę i nieprzekazywanie nieznajomym osobom żadnych pieniędzy! 

Pamiętajmy, że oszuści wykorzystują różne sposoby, by osiągnąć swój cel. W momencie, gdy ktoś, podając się przez telefon np. za krewnego, policjanta, prokuratora czy pracownika instytucji, będzie żądał od nas pieniędzy, funkcjonariusze radzą, by natychmiast zakończyć taką rozmowę telefoniczną! Nie działajmy pochopnie – jeżeli mamy wątpliwości lub nie wiemy, jak zareagować, powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich. Pamiętajmy również, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy. 

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 (należy pamiętać o dokładnym odłożeniu słuchawki i przerwaniu połączenia z oszustem lub skorzystać z innego aparatu telefonicznego).

Andrzej Gulewicz  MTV24 

Źródło: Aneta Izworska

             Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu