sobota, 15 czerwca, 2024
artykuły

Używają wszelkich sposobów, aby dostać się do Polski

307views

To już kolejni obywatele Syrii, którzy usiłują nielegalnie dostać się do naszego kraju posługując się podrobionymi lub autentycznymi dokumentami innych narodowości. Funkcjonariusze z Placówki SG w Krakowie- Balicach skutecznie udaremniają takie próby.

Sytuacja jak wiele poprzednich. Obywatele Syrii przylecieli do Polski z Grecji. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Krakowie-Balicach pełniących służbę w ramach patrolu z zadaniem przeciwdziałania i zwalczania nielegalnej migracji.

Trzech Syryjczyków posługiwało się podrobionymi dokumentami : (26-latek) na wzór autentycznego polskiego paszportu, na wzór autentycznego portugalskiego paszportu (27-latek), podrobionym na wzór autentycznego greckim dowodem osobistym (41-latek).

Po sprawdzeniu prawdziwych danych mężczyzn okazało się , że najstarszy z nich nie figuruje w dostępnych bazach SG, natomiast dwóch młodych Syryjczyków figuruje jako obywatele państwa trzeciego podlegający decyzji nakazującej powrót.

41-letni cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze. Za popełnione przestępstwo wymierzono mu grzywnę w wysokości 2300 zł oraz pokrycie kosztów postępowania sądowego. Co do dwóch młodszych mężczyzn trwają dalsze czynności służbowe.

Komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach wobec zatrzymanych wszczął postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemców do powrotu.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: chor. szt. SG Tomasz Jarosz

             Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału