sobota, 15 czerwca, 2024
????????????????????????????????????
artykuły

W areszcie poczeka na wyrok za znęcanie się nad rodziną

197views

Policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca Sądecczyzny, który znęcał się nad swoją rodziną. Agresor usłyszał zarzuty, a decyzją sądu trafił na dwa miesiące do aresztu, gdzie poczeka na wyrok. Grozi mu do 5 lat więzienia.

14 sierpnia br. sądeccy zatrzymali mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad osobami najbliższymi. 42-latek będąc pod wpływem alkoholu, bez powodu wszczynał awantury, podczas których m.in. groził podpaleniem domu, popychał, poniżał, wyzywał, ciągle niepokoił, niszczył sprzęt w domu oraz utrudniał korzystanie z niego. Z uwagi na agresywne zachowanie prokuratura, na wniosek policjantów, wystąpiła do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania, aby odizolować mężczyznę od żony oraz dzieci. Sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją 42-letni mieszkaniec Sądecczyzny najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

NIE WAHAJ SIĘ PRZERWAĆ PRZEMOCY!

Warto pamiętać, że brak reakcji na przemoc w rodzinie, to ciche przyzwolenie. Nie zostawiajmy pokrzywdzonych samych z tym problemem. Każdy, kto był świadkiem takiego zachowania, powinien działać, bo przemoc domowa to zjawisko, które się nasila, a szybka reakcja może wiele zmienić – uświadomić ofiarę, ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu. Jest wiele instytucji, w tym Policja, które w takich sytuacjach zawsze służą pomocą. Z funkcjonariuszami można skontaktować się na różne sposoby – dzwoniąc na numer alarmowy 112 w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, korzystając z aplikacji mobilnej „Alarm 112”, aplikacji „Moja Komenda” lub platformy „Policja e-usługi”. Osoby chcące uzyskać fachową poradę mogą skorzystać z Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 09:30-15:30) obsługiwanego przez policjantów z Biura Prewencji KGP lub zadzwonić na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (tel. 800 120 002).

Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z wymienionych wyżej form pomocy. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby! Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie pozostawaj obojętny! Powiadom odpowiednie służby!

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: kom. Justyna Basiaga

             Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu