wtorek, 16 lipca, 2024
Projekt bez nazwy - 1
artykuły

W paszporcie Brytyjki brakowało aż 22 stron

320views

We wtorek wieczorem po przylocie samolotu rejsowego z Londynu do odprawy paszportowej zgłosiła się 23-letnia Brytyjka, której funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie – Balicach odmówili wjazdu do RP.

Kobieta podczas kontroli posłużyła się paszportem wydanym przez władze Wielkiej Brytanii. Funkcjonariusze SG wpadli w osłupienie, widząc że w dokumencie brakuje aż 22 stron !!! Oznaczało to, że cudzoziemka posiadała nieważny paszport, gdyż wybrakowany dokument nie uprawniał jej do przekroczenia granicy i wjazdu do Polski.

Obywatelce Wielkiej Brytanii wydano decyzję o odmowie wjazdu do Polski. Z uwagi na fakt, iż natychmiastowy odlot cudzoziemki do Londynu nie był możliwy, kobieta przebywała w pomieszczeniach służbowych Placówki SG w Krakowie-Balicach. Brytyjka odleciała w czwartek przed południem do swojej ojczyzny.

To nie koniec kłopotów młodej Brytyjki. Powyższy czyn wyczerpał znamiona przestępstwa z art. 276 Kodeksu karnego (tj. Kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2). Materiały sprawy zostaną przekazane do właściwej prokuratury.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Justyna DROŻDŻ

                Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału Straży Granicznej