poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
artykuły

W programie inwestycji kolejowych  nie ujęto ani Krynicy, ani Muszyny

448views

Nowy program inwestycji kolejowych nie obejmuje dworców Krynicy-Zdroju i Muszyny. Tych miejscowości nie znajdziemy ani na początku peletonu ani na końcu w planach remontowych PKP. Na liście remontowej  2024-2030 figuruje 300 budynków nie znajdziemy tu jednak tych dwóch, najważniejszych miast uzdrowiskowych w Polsce ( razem lista podstawowa i rezerwowa ).

A dlaczego? Miasta miały wykupić dworce tylko po co, skoro nie mają na ten cel pieniędzy! Więc cała sprawa wisi  z roku na rok w powietrzu i dalej będzie tak wisiała. Nic się tu przez kolejne lata nie zmieni.  A lata uciekają!

Ktoś sobie pogrywa i to na wysoką skalę. Widać wyraźnie, że w grę wchodzi polityka. Wymyślna polityka, mająca na celu utrzymywanie ogólnego zacofania w tym rejonie pod kątem kolei. Czy to jest jakaś kara? Ile to już lat się ciągnie i ile lat będzie to jeszcze trwało???

Miasta nie wykupują bo nie mają pieniędzy i wątpię aby pieniądze się znalazły ( to są bajania przedwyborcze oraz ogólnopolska i regionalna ściema ), dlatego też PKP ma możliwość pomijania tych miejscowości.

Z drugiej strony dlaczego miasta Krynica i Muszyna mają wykupywać dworce skoro PKP remontuje dworce w całej Polsce za nasze, państwowe pieniądze?????????????????? To jest pytanie zasadnicze w tej sprawie!!!

Mówi się tu i ówdzie, przy okazji różnych imprez kulturalnych, że Krynica dogoni Zakopane, tylko w czym? W tym nieładzie kolejowym? W Zakopanem zrobiono wszystko ( rząd, posłowie, senatorowie, radni, władze miejskie ), co tylko można było,  aby dworzec kolejowo-autobusowy przypominał Europę i świat.

A tu co, skansen galicyjski z XIX wieku??? Gdzie jest konserwator zabytków, że dopuszcza do takiego stanu mienie ogólnonarodowe? Te dworce były wybudowane przed I wojną światową. W tych murach jest szmat historii. Kolej parowa, kolej spalinowa, uroczyste otwarcie linii elektrycznej. Kto ma w ogóle jakiekolwiek sumienie aby dopuszczać do takiej totalnej ruiny??? Gdzie jest w końcu Najwyższa Izba Kontroli??????????????

Przyjeżdżają tu wszyscy do Krynicy i Muszyny, widzą co się dzieje………………….cisza!!!

https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/nowy-program-inwestycji-dworcowych-150-obiektow-do-2030-r-79546.html?fbclid=IwAR1u9UitrVt7j_do_No6uvaK-1c6oDbvaZLlSUZMZUQL5Xb6OM5Xayu6OLs

https://www.portalsamorzadowy.pl/finanse/4-miliardy-zlotych-na-nowoczesne-dworce-w-calej-polsce,480031.html

Andrzej Gulewicz  MTV24

Fot. aut.