wtorek, 16 lipca, 2024
artykuły

Wernisaż wystawy Piotra Pawła Drozdowicza „Przestrzenie ożywione”

202views

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Piotra Pawła Drozdowicza – artysty przywiązanego do tradycyjnych technik, zgłębiającego odwieczny problem sztuki, jakim jest postać ludzka i jej obecność w świecie. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 15 stycznia 2024 o godzinie 18:00 w Galerii Sztuki SOKÓŁ (Nowy Sącz, ul. Długosza 3). Wstęp wolny.

Wystawa czynna od 12 stycznia do 11 lutego 2024 roku.

Piotr Paweł Drozdowicz – urodzony w 1971 roku w Świdnicy poznański artysta malarz, doktor sztuki. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 1998 uzyskał dyplom z wyróżnieniem w zakresie malarstwa ściennego. W latach 1998-1999 odbył staż artystyczny w Ecole des Beaux-Arts w Rennes we Francji. W 2014 uzyskał doktorat z malarstwa na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od 2009 uczy rysunku i malarstwa na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Swoje doświadczenia artystyczne łączy z wykonywaniem muzyki chóralnej. Od 2016 jest członkiem Chóru Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki”.

Zajmuje się malarstwem olejnym, akwarelą oraz malarstwem ściennym specjalizując się w technikach al fresco, al secco, a także technice keim A. Brał udział w wielu wystawach. Projektuje wnętrza architektoniczne z zastosowaniem malarstwa ściennego. Zrealizował wiele realizacji ściennych w Polsce i we Francji, m.in. „Sąd przed-ostateczny” (Blain), kaplica wspólnoty L’Arche (Poznań), freski w kościele św. Andrzeja Boboli (Poznań), w kościele św. Eloi (Comblessac). Autor książki „Między muzeum a prezbiterium” (nagroda główna im. Józefa Łukaszewicza, 2017). Autor felietonów w czasopiśmie internetowym Obieg Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Piotr Paweł Drozdowicz uznaje istnienie transcendentnego Piękna oraz wierzy w ciągłość wielkich tradycji malarskich. Łączy doświadczenia malarstwa ściennego i sztalugowego w tworzeniu sztuki czystego oka – malarstwa rzeczywistości.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: MCK Sokół Nowy Sącz