wtorek, 21 maja, 2024
artykuły

Wielka Zagadka Misia Uszatka

305views

Scena SOKÓŁ, działająca w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, zaprasza w poniedziałek 30 października na familijny spektakl pt. „Wielka zagadka Misia Uszatka” autorstwa Macieja Wojtyszki, który dwukrotnie – o godz. 11:00 (wyłącznie dla przedszkolnych i szkolnych grup zorganizowanych) oraz o godz. 17:00 w sali im. L. Lipińskiego – gościnnie zaprezentuje Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu.

Inspiracją do powstania sztuki była postać Misia Uszatka, stworzona przez Czesława Janczarskiego (autora) i Zbigniewa Rychlickiego (ilustratora), będąca klasyką polskiej literatury dziecięcej. Pluszowy niedźwiadek, którego przygody doczekały się filmowej realizacji w łódzkim studio animacji Se-ma-for, zawładnął niegdyś wyobraźnią dużych i małych na całe dekady. Autor sztuki, znany dramaturg i reżyser Maciej Wojtyszko, stworzył dla tej postaci zupełnie nową historię, z zachowaniem ducha pierwowzoru. To opowieść o tym, co w życiu najistotniejsze, pomyślana jako krzepiąca historia o przyjaźni i pomaganiu.

Miś Uszatek bardzo lubi gry zainstalowane na telefonie. Ta rozrywka przesłania mu cały świat. Nie chce spotykać się ze znajomymi. Kiedy przyjaciele przynoszą specjalnie dla niego upieczony tort, chętnie zjada kawałek, ale szybko wraca do swojego ulubionego zajęcia. Pajacyk, Zajączki i Słoń decydują się zabrać misia do lekarza. Stary Wróbel znajduje radę, ale by leczenie się udało, trzeba obmyślić sprytny plan, dzięki realizacji którego Uszatek odkryje świat o wiele piękniejszy od wirtualnej rzeczywistości…

To 362. premiera Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu, w 102. sezonie jego działalności. Ten barwny, pełen muzyki spektakl familijny dla najmłodszych widzów, skierowany jest również do widzów dorosłych, którzy z sentymentem zechcą spotkać się z bohaterem swoich dobranocek i jego sympatycznymi przyjaciółmi.
***
Bilety na godz. 17:00 w cenie 20 zł do nabycia w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3) czynnej: pn.-pt. 8:00-20:00, sob.-ndz. 12:00-20:00 oraz online na stronie mcksokol.pl

Rezerwacja biletów na godz. 11:00 w cenie 15 zł od 1 os. – wyłącznie dla grup zorganizowanych z przedszkoli (dzieci od lat 5), klas „zerowych” oraz klas I – III szkół podstawowych – od dnia 10 października br. bezpośrednio pod numerem tel. 18 44 82 641 lub mailowo pod adresem: e.giza@mcksokol.pl (pn.-pt. 8:00-16:00).

Szczegóły na stronie: https://mcksokol.pl/wydarzenie/wielka-zagadka-misia-uszatka

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: MCK Sokół Nowy Sącz