Wójt Jan Dziedzina podjął kolejne wyzwanie zarządzania Gminą Łącko
Łącko 12 maja 2034r.
Gmina Łącko to olbrzymia gmina, która wymaga pieczołowitego zarządzania. Jej społeczność dobrze oceniła dotychczasową pracę wójta Jana Dziedziny, gdyż wybrała go po raz trzeci na kolejną kadencję.
Darzy go wielkim zaufaniem oraz szanuje za bardzo dobre dotychczasowe zarządzanie. Wójt z kolei traktuje swoją pracę jako pasję i pomimo ogromu zadań na tym stanowisku podjął kolejne wyzwanie, które jak powiedział jest zaszczytem, ale i też dużym zobowiązaniem w zarządzaniu tak dużą gminą. Pod jego rządami przez te lata w Gminie Łącko przeprowadzono wiele inwestycji, które wpłynęły na jej rozwój.
Dobra współpraca z mieszkańcami, pracownikami gminy, radnymi, pomiędzy powiatem i województwem zaowocowała wykonaniem szeregu zadań i ważnych, strategicznych inwestycji.
Między innymi oddano do użytkowania nowoczesny gmach Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej o kubaturze 20 402 m2, w którym znajdują się:
– sala kinowo-teatralna na 240 osób
– szkoła muzyczna I-go stopnia
– biblioteka
– część administracyjna i warsztatowa GOK
– sale ekspozycyjne
– sale do prób orkiestr i zespołów regionalnych
– sala konferencyjna oraz kawiarnia
W kolejnej kadencji Jan Dziedzina zmierzy się z kolejną dużą inwestycją, budową obwodnicy Łącka, tak bardzo potrzebną, ponieważ przez Łącko przejeżdżają samochody, które w większości jadą do Zakopanego i jego okolic. Jak powiedział Wójt, w nowej kadencji wyzwań nie braknie.
*****
Łącko jest siedzibą gminy. Nazywane jest stolicą krainy sadów.
Gmina Łącko sąsiaduje z gminami Kamienica, Krościenko nad Dunajcem, Łukowica, Ochotnica Dolna, Podegrodzie, Stary Sącz i Szczawnica.
Miejscowości należące do gminy Łącko znajdują się po obydwu stronach Dunajca. Te leżące na jego lewym brzegu należą do Beskidu Wyspowego na prawym brzegu – do Beskidu Sądeckiego oraz leżące na prawym brzegu ujścia Kamienicy Gorczańskiej – do Gorców.
Obszar gminy stanowi 132,95 km², w tym: użytki rolne 51%, użytki leśne: 43%. Stanowi to 8,58% powierzchni powiatu. Liczba mieszkańców wynosi ok. 17 tyś.
Do Gminy Łącko należą Sołectwa: Brzyna, Czarny Potok, Czerniec, Jazowsko, Kadcza, Kicznia, Łazy Brzyńskie, Łącko, Maszkowice, Obidza, Szczereż, Wola Kosnowa, Wola Piskulina, Zabrzeż, Zagorzyn oraz Zarzecze.
Realizacja Filmowa
Andrzej Gulewicz MTV 24