piątek, 19 lipca, 2024
artykuły

Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej 

437views

Dzięki spostrzegawczości policjantów z Referatu Patrolowo Interwencyjnego sądeckiej Policji 19-letni mieszkaniec Sądecczyzny, który posiadł narkotyki, został zatrzymany. Właściciel zabronionych substancji już usłyszał zarzut. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

30 lipca br., po północy w czasie patrolowania ulic miasta Nowego Sącza policjanci zatrzymali do kontroli drogowej, kierującego fordem, który na widok oznakowanego radiowozu  zachowywał się nerwowo. W trakcie interwencji, u kierującego w kieszeni spodni funkcjonariusze odnaleźli dwa woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego oraz białej kryształkowej substancji. Po przebadaniu narkotesterem okazało się, że są to substancje zabronione prawem. 19-latek miał przy sobie ponad gram marihuany oraz prawie pół grama substancji psychotropowej MDPV. Mieszkaniec Sądecczyzny został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.Realizując dalsze czynnościw miejscu zamieszkania 19-latka policjanci odnaleźli dodatkowo ponad 25 gramów środków psychotropowych MDPV.

Jeszcze tego samego dnia, mieszkaniec Sądecczyzny usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Zgodnie z art. 62. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Andrzej Gulewicz  MTV24 

Źródło: kom. Justyna Basiaga

            Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu