wtorek, 28 maja, 2024
????????????????????????????????????
artykuły

Wypadek drogowy w Nowej Wsi – droga krajowa nr 75 była zablokowana

206views

Dzisiaj tj. 16 października br. kilka minut przed godz. 12:00 w miejscowości Nowa Wieś na drodze krajowej nr 75 doszło do zderzenia dwóch pojazdów. 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem marki Suzuki jadąc w kierunku Nowego Sącza z niewyjaśnionych na obecną chwilę przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z samochodem ciężarowym marki Man.  W wyniku zdarzenia kierująca suzuki 71- letnia kobieta pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej zmarła na miejscu zdarzenia.

Droga krajowa była całkowicie zablokowana. Zorganizowane zostały objazdy od strony Krynicy -Zdrój przez miejscowości Berest, Polany i Kotów oraz od Nowego Sącza: przed miejscowością Nowa Wieś skręt na Kotów i Polany. 

Na miejscu zdarzenia prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego prowadzili oględziny. Wszystkie wykonane przez nich czynności, opinia biegłego oraz prowadzone w tej sprawie śledztwo, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku są ustalane. 

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło:  kom. Justyna Basiaga

              Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu