poniedziałek, 15 lipca, 2024
artykuły

Wypadek podczas prac na polanie w Wierchomli Wielkiej 

322views

Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło podczas wykaszania trawy na stromej polanie w miejscowości Wierchomla Wielka, w gminie Piwniczna-Zdrój. Mundurowi apelują również o ostrożność podczas użytkowania maszyn rolniczych. 

3 lipca br. około godziny 9:40 sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Wierchomla Wielka doszło do wypadku podczas prac na stromej polanie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 39-letni mieszkaniec gminy Piwniczna-Zdrój wykaszając trawę na zboczu, stracił panowanie nad ciągnikiem. Maszyna wywróciła się i koziołkowała. Poszkodowany mężczyzna śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Nowym Sączu. Był trzeźwy. 

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z Piwniczej-Zdroju i Nowego Sącza, którzy wykonali czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego wypadku.  

Zadbaj o bezpieczeństwo podczas prac polowych

Lato to czas wytężonej pracy w gospodarstwach rolnych. Użytkowanie specjalistycznych maszyn, szczególnie w górzystym terenie, może nieść za sobą różnego rodzaju niebezpieczeństwa, dlatego policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas wykonywania prac z wykorzystaniem tego typu sprzętu.

Przede wszystkim należy użytkować tylko sprawne maszyny i urządzenia, wyposażone w osłony i zabezpieczenia ruchomych części, sprawny układ hamulcowy i kierowniczy oraz sygnalizację świetlną. Nie wolno przewozić osób na przyczepach, błotnikach ciągników czy w nieprzystosowanych do tego celu kabinach ciągników, a przewożony ładunek trzeba dobrze zabezpieczyć przed upadkiem i osunięciem. Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Zadbajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone. Pamiętajmy, że to na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Aneta Izworska

             Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu