czwartek, 23 maja, 2024
filmy

XXVIII Święto Kwitnących Sadów w Łososinie Dolnej

223views

Łososina Dolna 5 maja 2024r.

To już XXVIII Święto Kwitnących Sadów w Łososinie Dolnej. Wielkie wydarzenie zorganizowane 5 maja 2024r. przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna  miało miejsce na terenie Lotniska Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej.

Tym razem dopisała piękna słoneczna pogoda. Przybyłych licznie mieszkańców, samorządowców oraz gości, zaraz po zakończonej mszy św.w kościele parafialnym, powitali na terenie lotniska Gospodarz Gminy Łososina Dolna Andrzej Romanek oraz Bogdan Stachura Prezes Aeroklubu Podhalańskiego.

Imprezę rozpoczęły arcytrudne do wykonania w powietrzu pokazy lotnicze z udziałem pilotów Grupy Akrobacyjnej Fire Birds, a na scenie zaśpiewali i zagrali znani artyści Zespołu Regionalnego Jakubkowianie.

Organizatorzy przygotowali  liczne koncerty,  w tym z udziałem Michała Szczygła, lubianych przez publiczność Lanberry, Big Band Łososina Dolna, Formacji Chatelet oraz Kapeli Roy. Nie zapomniano o dzieciach dla których przygotowano muzyczny spektakl pt. „Bukiet talentów” w wykonaniu Teatru Kultureska.

W trakcie imprezy można było pokosztować różnych smakołyków regionalnych na licznych straganach i stoiskach, a odważniejsi mogli wznieść się ponad ziemię samolotem i stamtąd podziwiać piękno tego regionu.

Bardzo dobrze przygotowana impreza trwała do późnych godzin wieczornych.

Relacja filmowa

Andrzej Gulewicz  MTV24