niedziela, 26 maja, 2024
filmy

Zakończenie sezonu motocyklowego 2023. Stary Sącz – Muszyna – Krynica – Zawada

357views

Krynica-Zdrój, Muszyna  24 września 2023r.

Uroczyste zakończenie sezonu motocyklowego 2023 przypadło niestety na dzień deszczowy, w związku z czym bardzo dużo motocyklistów zrzeszonych w klubie motocyklowym motosacz.pl nie wzięło udziału w widowiskowej paradzie motocyklowej Doliną Popradu.

Pomimo, że pogoda nie dopisała w trasę ze Starego Sącza do Muszyny, a następnie z Muszyny przez Krynicę do Zawady, wyruszyła grupa twardych, zapalonych motocyklistów, nie bojących się deszczu.  Motorów tym razem  było nie wiele, ale za to przeróżne marki i można było mimo wszystko zobaczyć kilkanaście motocykli  tych z  tzw. wysokiej półki, jak również motocykle turystyczne i sportowe.  

Co roku organizowane są rozpoczęcia sezonu motocyklowego i co roku są jego zakończenia. To się odbywa cyklicznie od wielu lat. W starym Sączu, przed ołtarzem papieskim motocykliści otrzymują błogosławieństwo na drogę, po czym wyruszają w trasę, a  następnie w  kościele  w Zawadzie  odprawiana jest  msza św. dziękczynna  za udany sezon motocyklowy. Tu też uczestnicy otrzymują poczęstunek. Przy takiej biesiadzie i rozmowach motocykliści żegnają się do czasu rozpoczęcia następnego sezonu motocyklowego.

Organizatorzy:

GODS GUARDS, MOTOSACZ, Parafia Matki Bożej Bolesnej, Centrum Opoka

Relacja filmowa

Andrzej Gulewicz  MTV24