środa, 24 kwietnia, 2024
artykuły

Zamiast drzew korniki opanowały ludzki umysł

191views

W dalszym ciągu nie powstrzymano procederu bestialskiej wycinki drzew w całej Polsce. Pomimo petycji  mieszkańców, turystów wycina się dzień w dzień bezkarnie zdrowe i proste jak igła drzewa, a następnie wywozi  „w siną dal”. To już nie tysiące, a miliony drzew.

Brak już zupełnie słów. Wióra jak leciały tak dalej lecą, a drzewa spadają jak zapałki, tyle że nie od huraganów. To nie cyklon, to nie halny, tylko chciwy i bezmyślny człowiek!  Nie do pomyślenia!!!

Kiedy w państwie polskim padnie w końcu decyzja odnośnie zakazu wycinania drzew w sposób przemysłowy, fabryczny. Kilka następnych lat takiej grabieży pozbawi nasz kraj całkowicie lasów.

Dziki, niedźwiedzie, sarny i pozostała zwierzyna leśna przeniosą się do wsi, miasteczek i miast na stałe. Jak na razie pokazują się tylko od czasu do czasu. Czy ktokolwiek zastanawiał się nad tym z jakiego powodu te zwierzęta  coraz częściej można ujrzeć w wiejskich zagrodach i na miejskich podwórkach???

Z lewej strony na zdjęciu, tu gdzie rosły drzewa pozostała po nich polana. Tak się dzieje w całym kraju.

Bardzo zastanawia omen tuszowania i mydlenia oczu przez resort leśnictwa. Ciekawym jest fakt, że korniki atakują tylko zdrowe drzewa, bo tylko takie się wycina w lasach i wywozi z kraju w milionach sztuk. Przecież to widać i nie da się ukryć. Tysiące samochodów wywożących zdrowe drzewa, wagony kolejowe załadowane po brzegi i zawalone place portów.

Schorowane drzewa i krzywe, nie nadające się do produkcji pozostają, a te spróchniałe same spadają. Słyszy się tu i ówdzie z ust zaproszonych posłów, radnych powiatowych i wojewódzkich oraz od osób odpowiedzialnych za lasy, na różnych spotkaniach, czy większych imprezach związanych z leśnictwem, że lasy są zadbane, czyszczone. Jak można tak kłamać w żywe oczy.

Należy stanowczo podkreślić, nikt w dzisiejszych czasach nie jest na tyle głupi  aby nie wiedział o co chodzi w tym temacie.  To już nie ciemnota. Czasy zacofania minęły. Ludzie wiedzą i widzą, bo przecież tego się nie da ukryć, lecz boją się z różnych powodów ujawniać fakty. Jednak są tacy, którym nie jest obojętne jak będzie wyglądało dalsze życie na ziemi.  Są nagrane obszerne relacje filmowe z tego bezprawia, wykonanych jest tysiące, a może miliony zdjęć w całym kraju. Wycinki były, ale nie na tak wielką skalę. To już najwyższy stopień SOS!!!

Jak widać człowiekowi zaczyna już szwankować całkowicie rozum. Korniki  przeniosły się  do jego umysłu. Jeżeli będzie tak dalej niszczyć środowisko w którym żyje to w niedługim czasie już go nie będzie, a pozostanie jedynie pustynia. I w takim środowisku będą żyć ci co się dopiero rodzą, ci co dorastają.  Nasuwa się  pytanie jak długo, bo jak widać już nawet nie ma zimy!!!!!!………………………………

Andrzej Gulewicz  MTV24

Fot. aut.