poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
artykuły

Zaplanuj aktywne lato na Jaworzynie!

176views

Wakacje w górach to zawsze gwarancja wypoczynku, relaksu i wzmożonej aktywności fizycznej. Jeśli szukamy udanej przygody, koniecznie odwiedźmy Beskid Sądecki i Jaworzynę Krynicką. W krynickim ośrodku turystycznym Grupy PKL codziennie skorzystamy z ciekawych atrakcji. Harmonogram wakacyjnych wydarzeń został tak dopracowany, by wśród nich każdy znalazł rozrywkę idealną dla siebie.

Relaks w otoczeniu gór, brak monotonii oraz mnóstwo aktywności na świeżym powietrzu w pięknych okolicznościach przyrody czeka na nas w ośrodku turystycznym Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej. Oprócz stałych atrakcji takich jak: przejazd koleją na szczyt Jaworzyny czy podziwianie krajobrazów z wysokości platformy widokowej, turyści odwiedzający to miejsce skorzystają z nietuzinkowych atrakcji przygotowanych zarówno dla najmłodszych oraz starszych. 

Platforma widokowa w ośrodku turystycznym Grupy PKL na jaworzynie Krynickiej

Wycieczki z przewodnikiem beskidzkim

Górskie wycieczki w ośrodku PKL na Jaworzynie Krynickiej

Jaworzyna Krynicka to urokliwe krajobrazy, które warto poznać bliżej. Dlatego w każdy wakacyjny poniedziałek, podczas krajoznawczej wycieczki, seniorzy w towarzystwie przewodnika zwiedzą tę urokliwą okolicę

Z kolei wtorkowe spacery w towarzystwie przewodnika – Baby z Gór, będą zarezerwowane dla rodziny z dziećmi. Dlatego jeśli planujemy aktywnie i rodzinnie spędzić czas, koniecznie wybierzmy się na wycieczkę krajoznawczą. Jest ona gwarancją dobrej zabawy, a dodatkowo długość i narracja dostosowane są dla rodzin z dziećmi. Dla najmłodszych przewidziane są upominki!

Joga na wysokości

Lipcowe środy w ośrodku turystycznym PKL zarezerwowane są dla miłośników aktywności i harmonii. Joga na świeżym powietrzu, w bliskości z naturą, zdecydowanie poprawi samopoczucie. Udział w zajęciach może wziąć każdy bez względu na poziom zaawansowania. Chwile relaksu z jogą odbywają się w każdą środę lipca o godzinie 10:00.

Tai Chi na Jaworzynie Krynickiej

Zajęcia z TAI CHI na Jaworzynie Krynickiej

Jeśli natomiast szukamy nowych ciekawych doświadczeń, to już od sierpnia na chętnych czekać będą zajęcia z Tai Chi. Ta chińska sztuka walki przede wszystkim wzmacnia siłę i elastyczność górnych oraz dolnych partii ciała.

W ośrodku turystycznym Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej zajęcia odbywać się będą w cyklicznie w każdą sierpniową środę.

Biegnij na szczyt Jaworzyny

Zwolenników biegania lub chcących rozpocząć przygodę z tym sportem, zachęcamy do udziału w czwartkowych biegach. Podczas porannych sprintów poznamy najlepsze biegowe ścieżki Beskidu Sądeckiego.

Wycieczki biegowe trwają około 90-120 minut, a ich czas jest uzależniony od zaawansowania grupy oraz wybranej trasy. Na uczestników porannych sprintów czeka najpierw krótka rozgrzewka, a następnie bieg wybraną trasą, której meta kończy się na szczycie Jaworzyny Krynickiej.  

Na dwóch kółkach przez Beskid Sądecki

Ośrodek turystyczny Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej

Wolisz rowery? Nic straconego! PKL zapraszają miłośników rowerów MTB na cykl wycieczek jednośladamiWykwalifikowani instruktorzy jazdy rowerowej, w co drugą wakacyjną sobotę, zachęcają by wspólnie na dwóch kółkach poznać piękno Beskidu Sądeckiego. 

Jak widać ciekawych letnich aktywności na Jaworzynie Krynickiej nie brakuje, dlatego jeśli marzy się nam ruch na świeżym powietrzu koniecznie odwiedźmy ośrodek turystyczny Grupy PKL. Udział w wakacyjnych wydarzeniach jest bezpłatny, a także dedykowany dla wszystkich bez względu na poziom sportowego zaawansowania

Wszystkie informacje na temat wakacyjnych aktywności oraz przygotowanych atrakcji znajdują się  na stronie www.pkl.pl​ oraz www.jaworzynakrynicka.pl

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane