piątek, 22 września, 2023
artykuły

Zatrzymanie kolejnej osoby i trzy tymczasowe areszty w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym 75-letniego mieszkańca Sądecczyzny

109views

W wyniku intensywnych czynności prowadzonych przez sądeckich policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, została zatrzymana kolejna osoba podejrzewana w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym 75-letniego mieszkańca Sądecczyzny. W efekcie działań śledczych trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane na trzy miesiące. 

Do pierwszych zatrzymań w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym 75-letniego mieszkańca Sądecczyzny doszło w piątek, 25 sierpnia br., na terenie gminy Stary Sącz. Mężczyźni w wieku 22, 25 i 54 lat zostali zatrzymani w pościgu, gdy jechali samochodem (o tej interwencji pisaliśmy w komunikacie „Policjanci zatrzymali osoby podejrzewane o pobicie ze skutkiem śmiertelnym”https://nowy-sacz.policja.gov.pl/kn/aktualnosci/37819,Policjanci-zatrzymali-osoby-podejrzewane-o-pobicie-ze-skutkiem-smiertelnym.html). Sądeccy kryminalni weryfikowali ich rolę w zdarzeniu, a jednocześnie w dalszym ciągu prowadzili intensywne czynności, czego efektem było zatrzymanie w niedzielę, 27 sierpnia br., kolejnej osoby. W domu zatrzymanego 21-letniego mieszkańca gminy Piwniczna-Zdrój policjanci znaleźli narkotyki. 

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 22- i 25-latek, a następnie 21-latek w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Sączu usłyszeli zarzuty. 22-letniemu mężczyźnie został przedstawiony zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym (art. 158 § 3 kk), natomiast 21- i 25-latkowi zarzuty zacierania śladów przestępstwa i ukrywania sprawcy pobicia ze skutkiem śmiertelnym (art. 239 kk) oraz posiadania narkotyków (art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii). Decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Sączu cała trójka została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.  

Z kolei zatrzymany 54-letni mieszkaniec gminy Stary Sącz usłyszał od policjantów zarzut posiadania narkotyków, po czym został zwolniony. 

Zgodnie z zapisami Kodeksu karnego za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

Andrzej Gulewicz  MTV24 

Źródło: kom. Justyna Basiaga

              Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu