niedziela, 26 maja, 2024
artykuły

„BEZPIECZNY SAMOCHÓD NA ZIMĘ” – 28 października br. bezpłatnie sprawdź stan techniczny swojego pojazdu

484views

To już dziewiąta edycja wspólnej akcji sądeckiej Policji oraz IPA Region Nowy Sącz pod hasłem „BEZPIECZNY SAMOCHÓD NA ZIMĘ”. W ramach prowadzonych działań w najbliższą sobotę, 28 października br. kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swojego samochodu na stacji diagnostycznej MOTO SOWA.

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA Region Nowy Sącz po raz dziewiąty podjęły wspólne działania pn. „BEZPIECZNY SAMOCHÓD NA ZIMĘ”. Ich celem jest umożliwienie kierowcom odpowiedniego przygotowania samochodów do jazdy w okresie jesienno-zimowym, który jest szczególnie trudny i niebezpieczny dla użytkowników dróg.

Już w najbliższą w sobotę, tj. 28 października br. w godzinach od 7:00 do 13:00 w Stacji Kontroli Pojazdów Firmy MOTO SOWA (Wielopole 140), która jest partnerem akcji, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Diagnostycy skontrolują najważniejsze podzespoły samochodów – m.in. zawieszenie, układ hamulcowy, układ kierowniczy oraz regulację świateł. Zaznaczamy, że nie jest to coroczne badanie techniczne pojazdu wpisane do dowodu rejestracyjnego, lecz sprawdzenie stanu technicznego pojazdu i upewnienie się, że poruszamy się sprawnym samochodem. Warto zatem skorzystać z takiej możliwości.

Pamiętajmy, dobry stan techniczny samochodu jest szczególnie ważny w okresie jesienno-zimowym, kiedy występują niekorzystne warunki pogodowe i szybciej zapada zmrok. Jest to czas, w którym szczególnie należy zadbać o bezpieczeństwo na drogach.

Andrzej Gulewicz  MTV24 

Źródło: Aneta Izworska

             Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu