piątek, 19 lipca, 2024
artykuły

Sądecczyzna. Pierwszy czarny punkt na wakacyjnej mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym

355views

Do pierwszego podczas tegorocznych wakacji tragicznego zdarzenia drogowego na Sądecczyźnie doszło 25 czerwca br. w Biczycach Dolnych w gminie Chełmiec. 43-letnia piesza potrącona przez samochód zmarła w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń.

Policjanci stale apelują o przestrzeganie przepisów, zdrowy rozsądek i ostrożność na drodze. Do refleksji i zwrócenia uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach ma skłonić „Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2023” (https://policja.pl/pol/mapa-wypadkow-drogowych/527,Policyjna-mapa-wypadkow-drogowych-ze-skutkiem-smiertelnym-Wakacje-2023.html). Każdego dnia, od początku wakacji pojawiają się na niej kolejne czarne punkty, za którymi kryją się ludzkie dramaty… 

Na Sądecczyźnie, pierwszym tragicznym w skutkach zdarzeniem drogowym podczas tegorocznych wakacji był wypadek, do którego doszło w niedzielę 25 czerwca br. w miejscowości Biczyce Dolne, w gminie Chełmiec. Kilkanaście minut przed godziną 2 w nocy doszło tam do potrącenia 43-letniej kobiety przez kierującego samochodem osobowym marki Seat. Mężczyzna był trzeźwy. Poszkodowana z obrażeniami została przetransportowana do szpitala w Nowym Sączu. Niestety nie udało się uratować jej życia.  

Na miejscu zdarzenia, w obecności biegłego sądowego z zakresu ruchu drogowego, policjanci wykonali czynności procesowe, a ciało zmarłej 43-latki zostało zabezpieczone w szpitalu do badań sekcyjnych. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku będą ustalane w toku prowadzonego postępowania.

Andrzej Gulewicz  MTV24 

Źródło: Aneta Izworska

              Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu