czwartek, 23 maja, 2024
artykuły

Filipińczycy przeholowali swój pobyt w Polsce

162views

W poniedziałek 15 kwietnia funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie w wyniku przeprowadzonej kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium RP w stolicy Małopolski zatrzymali dwoje obywateli Filipin, 43-letnią kobietę oraz 40-letniego mężczyznę.

Ustalono, że zatrzymani cudzoziemcy wjechali na terytorium strefy Schengen w lutym (mężczyzna) oraz we wrześniu 2021 r. (kobieta). W naszym kraju podjęli prace w branży budowlanej oraz gastronomicznej. Oboje w trakcie pobytu w Polsce składali dwukrotnie wnioski o zalegalizowanie pobytu, jednak ze względu na nieuzupełnienie braków formalnych przez cudzoziemców, nie zostały one rozpatrzone. Po przeprowadzeniu weryfikacji dokumentów Filipińczyków okazało się, że mężczyzna przebywał nielegalnie w Polsce od 796 dni, natomiast kobieta od 608 dni.

Komendant Placówki SG w Krakowie wobec każdego z zatrzymanych cudzoziemców wydał decyzję o zobowiązaniu do powrotu oraz orzekł zakaz wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen przez okres 6 miesięcy.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: chor. szt. SG Tomasz Jarosz

            Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału Straży Granicznej