sobota, 18 maja, 2024
artykuły

Wietnamczyk i Turek opuszczają Polskę

180views

Dwóch cudzoziemców, których skontrolowali funkcjonariusze z Placówki SG w Krakowie musi opuścić nasz kraj.

Strażnicy Graniczni z krakowskiej Placówki SG w wyniku przeprowadzonej kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium RP zatrzymali obywateli Wietnamu i Turcji. Obaj mężczyźni przeterminowali swój pobyt w Polsce i pozostawali w niej nielegalnie.

W wyniku podjętych czynności kontrolno-weryfikacyjnych wobec 22-letniego obywatela Wietnamu, ustalono, iż przebywał na terytorium RP na podstawie polskiej karty pobytu, która utraciła ważność w  lipcu 2023 r. Dzień przeprowadzonej kontroli był jego 297 dniem nielegalnego pobytu na terytorium RP. Komendant Placówki SG w Krakowie wydał decyzję o zobowiązaniu obywatela Wietnamu do powrotu w terminie 20 dni z jednoczesnym zakazem ponownego wjazdu na terytorium RP oraz strefy Schengen przez okres 6 miesięcy.

Tego samego dnia poddano kontroli 22-letniego obywatela Turcji. Ustalono, że mężczyzna ostatni raz na terytorium RP wjechał w lutym tego roku. 29 lutego 2024 r. był ostatnim dniem legalnego pobytu 22-latka w Polsce. Turek przebywał nielegalnie w naszym kraju 56 dni. W tej sytuacji Komendant Placówki SG w Krakowie wszczął postępowanie administracyjne o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. Czynności służbowe wobec obywatela Turcji będą kontynuowane.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: chor. szt. SG Tomasz Jarosz

          Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału Straży Granicznej