W ośrodku turystycznym Grupy PKL w Solinie zamontowane zostały dodatkowe gondole. Latem do dyspozycji odwiedzających atrakcję będzie ich aż 34. Większa ilość gondoli przede wszystkim wpłynie na lepszy komfort podróżujących oraz krótszy czas oczekiwania na tę niezwykłą podróż. W wakacje goście ośrodka skorzystają również z dodatkowych atrakcji.
W podkarpackim ośrodku Grupy PKL już od roku możemy poznawać Solinę oraz niezwykłe Bieszczady z zupełnie nowej perspektywy – wysokości wagonika kolei gondolowej. Sam ośrodek stał się również jedną z największych atrakcji turystycznych i najchętniej odwiedzanych w regionie. Miejsce pozwala definiować Bieszczady oraz Solinę na nowo. Dzięki atrakcjom w ośrodku możemy spędzić bardzo ciekawie i też aktywnie cały dzień.
Ale tegoroczne lato w ośrodku Grupy PKL w Solinie jest również wyjątkowe. Na 1,5 km trasie kolei widokowej domontowane zostały dodatkowe gondole.
– W ośrodku Grupy PKL do tej pory do dyspozycji naszych gości było 25 gondoli, teraz czekać będą 34 wagoniki kolei widokowej. Oczywiście wpłynie to na komfort naszych turystów oraz krótszy czas oczekiwania na podróż – mówi Maciej Zamojski, kierownik ośrodka turystycznego Grupy PKL w Solinie.
– Gondolami wyruszymy ze stacji Plasza na Górę Jawor, a tam w Parku Tajemnicza Solina w wakacje przywita nas jeszcze więcej niespodzianek. Zapraszamy wszystkich do solińskiego ośrodka Grupy PKL, w którym każdy z nas sam przetestuje zamontowane wagoniki, skorzysta z nietuzinkowych atrakcji, a także przekona się o wyjątkowości tego miejsca – dodaje Maciej Zamojski.
Wszystkie gondole do ośrodka w Solinie przyjechały prosto od jednego z najbardziej renomowanych producentów kolei linowych na świecie, firmy Doppelmayr. Są one 8-osobowe oraz przystosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Gondole są przestronne, co wpływa zdecydowanie na komfort podróży oraz swobodne podziwianie niepowtarzalnych widoków na połoniny, monumentalną zaporę czy jeziora. Wagoniki kolei widokowej wykonane są z materiałów najwyższej jakości. Dzięki zastosowaniu specjalnego przyciemnionego tworzywa, które absorbuje promienie słoneczne, turyści z wysokości wagonika będą w gondolach swobodnie oglądać wschody i zachody słońca.
Wakacje pełne niespodzianek
Ale dodatkowe gondole w ośrodku PKL Solina to nie jedyna nowość. Miejsce warto odwiedzić latem, ponieważ w Parku Tajemnicza Solina czekają na gości dodatkowe rozrywki, które jeszcze bardziej wprowadzą wszystkich w sekrety Bieszczadów. W ubiegłym roku najmłodsi, podczas wizyty w parku na Czadowych Ślizgach czy Torze Sprawnościowym wykazywali się zręcznością oraz odwagą. Do tej pory mogli odwiedzić: Osadę Olbrzymów, Studnię bez dna czy Labirynt Biesa, tym razem czeka na nich sporo nowych atrakcji. W parku rozrywki latem odkryjemy Zatopione Skarby Olbrzymów, zawitamy do Rusałkowego Ruczaju czy zajrzymy do Wąwozu Biesa.
Ze względu na montaż gondoli od 19 do 23 czerwca potrwa przerwa techniczna kolei. Pozostałe atrakcje w ośrodku PKL Solina są dostępne dla turystów. Już od 24 czerwca kolej będzie ponownie czynna, a do dyspozycji gości będą 34 gondole.
Szczegółowe informacje na temat atrakcji dostępne są na stronie www.pkl.pl oraz w mediach społecznościowych.
Terminy dostępności i funkcjonowania ośrodków turystycznych znajdują się na stronie internetowej PKL.
PKL rekomendują zakup biletów na wybrany dzień i godzinę z wyprzedzeniem w biletomatach lub poprzez sklep internetowy PKL.
Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.
Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.
Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane