piątek, 19 lipca, 2024
artykuły

Kino SOKÓŁ zaprasza na kolejny DKF!

459views

We wtorek, 3 października, o godzinie 18:45 w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego KOT, Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na film ŚWIAT PO PRACY Erika Gandiniego, który bada znaczenie pracy w różnych krajach i kulturach z humorem i refleksją.

Czy jesteśmy gotowi na świat bez pracy? A może nie wyobrażamy sobie bez niej życia? Mistrz kina dokumentalnego Erik Gandini („Wideokracja”, „Szwedzka teoria miłości”) z poczuciem humoru bierze na warsztat przewidywania naukowców, że za kilka dekad w większości zadań zastąpią nas maszyny. Rusza w podróż po świecie, żeby lepiej zrozumieć znaczenie pracy w naszym życiu. W Kuwejcie odkrywa, że każdy ma do niej prawo, więc w niektórych miejscach na jednym stanowisku zatrudnionych jest 20 osób, które nie mają nic do roboty. W Korei Południowej 14-godzinny dzień pracy to norma i oznaka szacunku. Z kolei w Stanach Zjednoczonych co roku pracownicy rezygnują z ponad 500 milionów godzin urlopu z obawy o utratę pracy. Dzięki swojej przewrotności i wnikliwemu spojrzeniu Gandini po raz kolejny podbija serca publiczności – „Świat po pracy” stał się najpopularniejszym filmem festiwali Millennium Docs Against Gravity i CPH:DOX.

Bilety w cenie 13 i 16 zł (członkowie klubu 10 zł). Przed seansem jak zwykle będzie można wysłuchać prelekcji filmoznawcy Karola Szafrańca.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: MCK Sokół Nowy Sącz