niedziela, 26 maja, 2024
artykuły

Letnie szkółki rzemiosł dawnych

472views

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza do udziału w letnich szkółkach rzemiosł dawnych. Cykl jest związany z wyrobem prostych, drewnianych instrumentów muzycznych. Zajęcia są przeznaczone dla pełnoletnich osób pragnących rozwinąć wiedzę o tradycyjnym wykorzystaniu drewna do wyrobu ludowych instrumentów muzycznych, a także poszerzyć praktyczne umiejętności w tym zakresie.

Warsztaty obejmą m.in. wprowadzenie do pracy z drewnem, rozpoznawanie jego gatunków i poznanie właściwości, sposób pozyskania i przygotowania surowca, wyrób prostych instrumentów (gwizdki z kory, piszczałki pasterskie, trombity), poznanie techniki gry na nich.

Prowadzący: Piotr Buczek

czytaj o Piotrze Buczku tutaj: http://szlakrzemiosla.pl/s/tworcy/id/2598.%0D

Udział w cyklu zajęć jest bezpłatny. Organizator zapewnia niezbędne materiały i narzędzia.

Warsztaty prowadzone w 3 grupach liczących do 10 osób.

Dla każdej grupy przewidziano po 2 czterogodzinne spotkania odbywające się w czwartki w godz. 16.30-20.30 oraz w soboty w godz. 10.00-14.00.

Grupa I: 17 i 19 sierpnia

Grupa II: 24 i 26 sierpnia

Grupa III:  31 sierpnia i 2 września

Miejsce spotkań:

Sądecki Park Etnograficzny, ul. Długoszowskiego 83 b, Nowy Sącz

Zgłoszenia pod tytułem „Szkółki rzemiosł dawnych – instrumenty” prosimy nadsyłać mailowo na adres: j.holda@muzeum.sacz.pl  do 11 sierpnia 2023 r.

Wiadomość powinna zawierać następujące informacje: imię i nazwisko, wiek, numer telefonu, adres mailowy, wybrana grupa. Decyduje kolejność zgłoszeń

Działanie realizowane w ramach zadania „Drzewo świata – rośliny w kulturze ludowej Sądecczyzny” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Fot. Jacek Kurzeja