czwartek, 23 maja, 2024
artykuły

Uroczyste mianowanie Zastępcy Komendanta Placówki SG w Krakowie-Balicach

169views

We wtorek 16 kwietnia podczas uroczystej zbiórki Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w obecności kadry kierowniczej, funkcjonariuszy i pracowników Placówki SG w Krakowie -Balicach oraz zaproszonych gości, wprowadził na stanowisko nowo mianowanego Zastępcę Komendanta Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach SG mjr. SG Bogumiła Strojnego.

Gen. bryg. SG Adam Jopek wręczył nowemu Zastępcy Komendanta lotniczej Placówki SG akt mianowania i pogratulował mu objęcia stanowiska, życząc jednocześnie dalszych sukcesów w służbie.

Mjr SG Bogumił Strojny służbę w Straży Granicznej rozpoczął w roku 2000 w Karpackim Oddziale Straży Granicznej. Na początku pełnił obowiązki służbowe w Grupie Kontroli Ruchu Granicznego. Następnie od kwietnia 2004 roku jego droga zawodowa funkcjonariusza związana była z pionem operacyjno-śledczym Karpackiego, Śląsko-Małopolskiego i Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, gdzie zajmował kolejne stanowiska służbowe począwszy od starszego asystenta, kończąc na starszym specjaliście. W latach 2017 – 2022 funkcjonariusz zajmował stanowisko Kierownika Grupy Operacyjno-Śledczej, najpierw w Placówce SG w Katowicach-Pyrzowicach, a następnie w Placówce SG w Rudzie Śląskiej. 1 listopada 2022 roku mjr SG Bogumił Strojny objął obowiązki Zastępcy Komendanta Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach, które pełnił do 14 kwietnia
2024 r.

Za swoje osiągnięcia podczas dotychczasowej służby mjr SG Bogumił Strojny odznaczony został Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę,  Brązowym Medalem Za Zasługi dla Straży Granicznej oraz Odznaką Straży Granicznej.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Justyna Drożdż

            Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału