sobota, 15 czerwca, 2024
artykuły

Wrócili z Wielkiej Brytanii, ale byli „na bakier” z prawem w Polsce – trafili za kratki

380views

Funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie – Balicach na granicy lotniczej po przylocie z Anglii i Szkocji zatrzymali dwoje obywateli Polski. Dane osób figurowały w bazach danych, jako osób poszukiwanych przez polski wymiar sprawiedliwości.

Z Liverpoolu przyleciała 29-latnia kobieta. Była poszukiwana przez krakowską Policję, celem ustalenia miejsca pobytu oraz zatrzymania i doprowadzenia do Zakładu Karnego. Kobieta za oszustwo miała zasądzoną karę pozbawienia wolności w wymiarze 68 dni.

Natomiast z Edynburga przyleciał 33-letni Polak. Mężczyzna został zatrzymany, gdyż był poszukiwany przez Policję w Wojniczu, celem zatrzymania i doprowadzenia do Zakładu Karnego w celu odbycia łącznej kary pozbawienia wolności w wymiarze 85 dni. Dane obywatela Polski widniały w bazach danych ponieważ prowadził pojazd mechaniczny, pomimo ciążącego na nim wyroku sądu o zakazie prowadzenia samochodu. Mężczyzna mógł uwolnić się od zastępczej kary aresztu wpłacając grzywnę w wysokości 1 000 zł na konto Sądu, czego nie zrobił.

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna zostali osadzeni w Areszcie Śledczym w Krakowie.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Justyna Drożdż

            Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału Straży Granicznej