sobota, 15 czerwca, 2024
artykuły

Hokej wielkiego wydania w Krynicy-Zdroju

259views

Po dwudziestu latach wielki hokej powrócił choć na chwilę do Krynicy. Oprócz emocji związanych z grą były wspomnienia dawnych, pięknych czasów krynickiego hokeja, rozmowy z byłymi zawodnikami, którzy ten dobry hokej w Krynicy tworzyli.

Miło było zobaczyć pełne trybuny świeżo odremontowanej hali krynickiego MOSiR-u. Nasi młodzi adepci hokeja po porannym treningu również pojawiali się na meczach, dopingując i „podglądając” starszych kolegów.

Przy okazji tego wydarzenia Burmistrz Krynicy-Zdroju odznaczył wybitnych Kryniczan Złotymi Herbami Krynicy.  Byli to;

Andrzej Zabawa, legenda polskiego hokeja, oraz  hokeiści, którzy wraz z reprezentacją polski wywalczyli awans do hokejowej elity:

Grzegorz Pasiut ( wnuk saneczkarskiego olimpijczyka Romualda żukowskiego )

Macie Kruczek ( który próbował swoich sił w sankach UMKS Parkowa ),

również  hokeiści reprezentujący GKS Katowice:

Radosław Galant z GKS Tychy

Paweł Zygmunt  – HC Litvinov ( Czechy )

oraz przedstawiciel saneczkarstwa,  równie bardzo ważnej  w Krynicy dyscypliny sportu, olimpijczyk, trener kadry seniorów saneczkarstwa lodowego –  Marek Skowroński.

Trzy dni turniejowe za nami. Ostatni dzień dostarczył wiele emocji. Zdobywcami super emocji po złotej bramce Filipa Komorskiego zostali hokeiści GKS Tychy z dwoma kryniczanami w składzie, Radkiem Galantem i Bartkiem Pociechą.

Mamy wszyscy nadzieję, że wielki hokej, w takim wydaniu  będziemy częściej oglądać na krynickim lodowisku, oraz wierzymy w siłę krynickiego hokeja i jego powrót do polskiej elity.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło i foto: Barbara Rzeszut