sobota, 18 maja, 2024
artykuły

Poszukiwany wpadł, bo jechał za szybko… 

394views

Sądeccy policjanci zatrzymali 40-latka, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością powyżej 100 km/h. Podczas kontroli na jaw wyszło, że mężczyzna jest po spożyciu alkoholu, ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany zarządzeniem Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu. Dodatkowo policjanci zajmujący się tą sprawą udowodnili mu 3 kradzieże na stacjach paliw w Brzesku i Niepołomicach. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi teraz surowa kara. 

13 czerwca br., patrol ruchu drogowego prowadził działania kontrolne w miejscowości Bogusza. Policjanci widząc, że kierujący oplem przekroczył w terenie zabudowanym dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h, zatrzymali go do kontroli drogowej. W jej trakcie okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 0,4 promila alkoholu, co w świetle obowiązujących przepisów jest wykroczeniem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach na jaw wyszło, że 40-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego w ogóle nie powinien siadać za kierownicą, ponieważ ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, mężczyzna był poszukiwany zarządzeniem Prokuratora Rejonowego w Nowym Sączu, celem zatrzymania i doprowadzenia do sądeckiej komendy. Kierowca został zatrzymany.  

Policjanci prowadząc dalsze czynności w tej sprawie, ustalili, że 40-latek może być także sprawcą trzech kradzieży paliwa na stacjach w Brzesku i Niepołomicach, do których doszło w lipcu 2022 roku. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tych czynów. Teraz mieszkaniec Sądecczyzny odpowie nie tylko za kradzieże. Usłyszał także zarzut niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami, za co grozi kara do 5 lat więzienia. 40-latek odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe.

Andrzej Gulewicz MTV 24

Źródło: Aneta Izworska

            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu