piątek, 19 lipca, 2024
artykuły

Sądeccy policjanci przypominają najmłodszym uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa  

438views

Wrzesień to czas intensywnych działań prowadzonych przez policjantów drogówki i prewencji. Jak co roku sądeccy mundurowi podczas prelekcji w szkołach i przedszkolach przypominają najmłodszym uczniom, o tym jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. 

Jak co roku we wrześniu sądeccy policjanci prowadzą działania pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Ta akcja edukacyjno-informacyjna jest adresowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych, a w szczególności do rodziców oraz nauczycieli. Jednym ze stałych elementów działań są prelekcje policjantów Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy na temat bezpiecznych zachowań, organizowane w szkołach podstawowych i przedszkolach.

W pierwszej kolejności korzystają z nich uczniowie klas 1-3. Takie spotkania odbywają się nie tylko we wrześniu, ale również w ciągu całego roku szkolnego. Zajęcia z funkcjonariuszami są dla najmłodszych zawsze dużą atrakcją, dzięki czemu dzieci chętnie przyswajają wiedzę. Podczas prelekcji uczniowie m.in. poznają podstawowe przepisy ruchu drogowego, a także zasady bezpiecznego zachowania w życiu codziennym.  

Efektem takich spotkań jest nie tylko kształtowanie właściwych postaw u młodych ludzi, ale również uświadomienie im, że w razie potrzeby mogą bez wahania zwrócić się do policjantów o pomoc.

Andrzej Gulewicz  MTV24 

Źródło: Aneta Izworska

             Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu