czwartek, 23 maja, 2024
artykuły

Seanse dla dzieci ze spektrum autyzmu w Kinie SOKÓŁ!

488views

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza do Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu na kolejny film z cyklu „Seanse przyjazne sensorycznie”.

„Seanse przyjazne sensorycznie” to projekcje filmów dla dzieci ze spektrum autyzmu oraz ich asystentów. Pokazy dedykowane są dla osób, które nie lubią dużego hałasu, mają trudności z koncentracją, ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.

Podczas seansu światła są przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku, a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu a resztą otoczenia. Dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych. Przed pokazem nie są wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy – można komentować film, wyrażać emocje, spacerować po sali, itp.

Tym razem, w Kinie SOKÓŁ, zobaczymy animowaną komedię KUNG FU PANDA 4. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 9:30.

Po trzech śmiertelnie niebezpiecznych przygodach, w których, dzięki swojej niezrównanej odwadze i szalonym umiejętnościom sztuk walki, pokonał światowej klasy złoczyńców, Po, Smoczy Wojownik, zostaje wezwany przez przeznaczenie, aby… dać sobie już spokój. A dokładniej, zostać duchowym przywódcą Doliny Spokoju.

Bilety w cenie 10 zł (asystent dziecka ze spektrum autyzmu – wstęp bezpłatny) dostępne wyłącznie w kasie MCK SOKÓŁ.

Szczegóły na stronie: https://mcksokol.pl/wydarzenie/kung-fu-panda-4

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: MCK Sokół  Nowy Sącz