Top na szczycie Kasprowego
Zespół Radia 357 poinformował, że trzeci, finałowy dzień tegorocznej audycji Top zostanie zrealizowany w Zakopanem. W ciągu dnia studio będzie zlokalizowane w restauracji Gwarno u podnóża Gubałówki. Poranna, i przede wszystkim finałowa, wieczorna część nadawana będzie natomiast ze szczytu Kasprowego Wierchu. W przygotowaniach do organizacji przedsięwzięcia pomagają Polskie Koleje Linowe (PKL).
– Co roku szukamy nietypowego miejsca “na szczycie”. Poprzednie Topy nadawaliśmy z wieżowców w Warszawie i Gdańsku. Każdy był ważnym i zupełnie szalonym wydarzeniem, podczas którego dołączali do nas nowi słuchacze i Patroni finansujący radio. Dlatego uznaliśmy, że trzecia edycja wymaga naprawdę wyjątkowej oprawy. Nadać audycję na żywo ze szczytu Kasprowego i to w samym środku zimy – to spełniało kryteria wyzwania w stylu 357. Ale gdy pomysł ten spotkał się z entuzjastyczną reakcją ekipy z Polskich Kolei Linowych – uwierzyliśmy, że “da się zrobić”. I jeśli tylko góry pozwolą i nie wyproszą nas halnym – wjedziemy na sam szczyt i stamtąd zagramy ponadczasowe utwory, wybrane przez naszą Społeczność – mówi Paweł Sołtys, zarządzający przygotowaniami do tegorocznego Topu.
Gospodarzem obu lokalizacji w Zakopanem są Polskie Koleje Linowe – współorganizator wydarzenia.
– Top to legendarna audycja, więc gdy pojawił się pomysł, by ugościć ją w Zakopanem – wiedzieliśmy, że chcemy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia i muzycznej podróży na sam szczyt! Zimą Kasprowy Wierch kojarzy się przede wszystkim z nartami, pięknymi ośnieżonymi Tatrami, oszronionymi choinkami, co razem przywołuje wyjątkowy, magiczny i świąteczno-noworoczny klimat! Gdy do tej tatrzańskiej scenerii dodamy jeszcze topową muzykę, będzie to połączenie OVER THE TOP! – mówi Łukasz Chmielowski z Polskich Kolei Linowych.
– Ale oczywiście, góry to nie tylko narty, niezapomniane widoki, natura i relaks, to także wyśmienite jedzenie i rozgrzewające napoje! Dlatego mamy topowy plan spotkania tego dnia również w Gwarno, pod Gubałówką, gdzie razem posłuchamy najważniejszych utworów wszechczasów i zasmakujemy prawdziwie tatrzańskiej kuchni! – dodaje Łukasz Chmielowski z PKL.
W Warszawie – koncert lidera Ultravox
Wydarzeniem specjalnym, towarzyszącym Topowi, będzie koncert – w Warszawie zagra Midge Ure, lider zespołu Ultravox, współtwórca Live Aid i współautor hymnu tego wydarzenia – utworu “Do They Know It’s Christmas?”.
– Gdy zastanawialiśmy się kogo zaprosić do Warszawy rzuciłem propozycję, by spróbować dotrzeć właśnie do Midge’a. Utwór “Dancing With Tears In My Eyes”, który stworzyli jako Ultravox, to kompozycja, która towarzyszy mi przez całe życie. Dla mnie najważniejsza piosenka. Gdy przyszedł sygnał, że Midge jest na tak i chętnie do nas przyjedzie – wzruszyłem się po całości. Zagra u nas legenda. Występował z największymi. Wygrzebałem zdjęcie z Live Aid. To jak Olimp rocka, który skrzyknęli Midge z Bobem Geldofem. Nie mniej istotny był jego wpływ na brytyjską scenę muzyczną i rozwój nurtu new romantic. Bardzo, bardzo się cieszę, że zagra na żywo dla słuchaczy Radia 357 – mówi Piotr Stelmach, szef redakcji muzycznej.
Koncert odbędzie się 1 stycznia 2024 r. w Teatrze Komedia w Warszawie. Poprowadzi go Marek Niedźwiecki. Sprzedaż biletów ruszy pod koniec listopada na stronie top.Radio357.pl. Produkcję koncertu powierzono agencji Live. Koncert będzie transmitowany na antenie Radia 357 (audio) oraz online (video).
Mecenasem Topu Radia 357 jest SKODA, która po raz kolejny już napędza muzyczne wydarzenia Radia 357.
Ideę Topu stworzył Marek Niedźwiecki
Top Radia 357 to specjalna audycja na żywo, realizowana tylko raz w roku. Zestawienie najważniejszych utworów wszech czasów układają słuchacze w głosowaniu online. W tym roku po raz pierwszy Top potrwa aż 3 dni.
– To Marek Niedźwiecki w pierwszej połowie lat 90. wymyślił i stworzył ideę Topu. Dlatego w pierwszej kolejności pomysł wydłużenia audycji konsultowaliśmy właśnie z nim. Jako fan holenderskiego TOP 2000, który trwa tydzień – dał zielone światło i ruszyliśmy z przygotowaniami do tej największej realizacji na żywo w naszej historii. To będą 3 dni pełne najlepszej muzyki i innych atrakcji. Przygotowaliśmy mocne uderzenie, a nasi niezawodni spece od techniki mają znowu długą listę zmartwień z cyklu “jak zrobić niemożliwe”. Na ich nieszczęście wiemy, że dla nich niemożliwe nie istnieje. Jedno jest pewne – tego jeszcze nikt w takiej formie w Polsce nie zrobił – mówi Piotr Stelmach, kierujący pracami redakcji muzycznej.
Prowadzący na zdjęciach Jacka Poremby
Trzeci Top Radia 357 promują zdjęcia wykonane podczas specjalnej sesji przez Jacka Porembę – fotografa znanego między innymi z portretów muzyków.
– Wymyśliliśmy konwencję zimową z przymrużeniem oka. Trochę retro – narciarskie klimaty z lat ‘80, trochę nastroju jak w starych studiach fotograficznych. Najwięcej pracy pochłonęło przygotowanie strojów dla dość licznej ekipy – oprócz zdjęcia grupowego powstały też ujęcia indywidualne. Uzyskaliśmy bardzo dobry i bardzo rozpoznawalny efekt końcowy. Cieszę się, że miałem swój wkład w tegoroczny Top i stworzenie mu niezwykłej oprawy
– mówi Jacek Poremba, autor zdjęć promujących Top Radia 357.
To już trzecie wydanie Topu Radia 357. 357 najważniejszych zagranicznych utworów wszech czasów wyłoni Społeczność Patronów wspierających Radio 357. Obecnie to ponad 50 tysięcy osób – dołączyć można na stronie wspieram.Radio357.pl.
Top Radia 357 po raz pierwszy pojawi się na antenie aż przez 3 dni:
30.12 – 09:00-18:00
31.12 – 09:00-18:00
01.01 – 09:00-21:00
Głosowanie trwa do 23 grudnia pod adresem: top.Radio357.pl.
· Zespół Radia 357 ujawnił lokalizację tegorocznego wydania jednej ze swoich najpopularniejszych audycji
· Trzeci Top Radia 357 zostanie zrealizowany z Zakopanego – z finałem na Kasprowym Wierchu
· Audycja powstaje we współpracy z Polskimi Kolejami Linowymi (PKL)
· Przed finałem audycji, w Warszawie odbędzie się koncert gwiazdy specjalnej – zagra Midge Ure, lider zespołu Ultravox i współtwórca Live Aid
· Ponad 50-tysięczna społeczność Patronów po raz trzeci układa Top Radia 357 – listę najważniejszych, zagranicznych utworów wszech czasów
· Głosowanie online trwa do 23 grudnia na stronie top.Radio357.pl
· Każdy Patron może oddać 111 głosów oraz zgłosić własne propozycje do głosowania w kolejnej edycji
· Po raz pierwszy Top Radia 357 potrwa 3 dni: 30 i 31 grudnia oraz 1 stycznia
· Zdjęcia promujące Top Radia 357 wykonał Jacek Poremba
· Top Radia 357 oraz audycje towarzyszące poprowadzą: Marcin Bisiorek, Katarzyna Borowiecka, Ola Budka, Marcin Cichoński, Bartek Gil, Antoni Grudniewski, Marta Kula, Marcin Łukawski, Mateusz Fusiarz, Marek Niedźwiecki, Maja Piskadło, Tomasz Smokowski, Piotr Stelmach, Daniel Wyszogrodzki
· Mecenasem Topu Radia 357 jest Škoda
Polskie Koleje Linowe (PKL) to firma z 87-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.
Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.
Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Antoni Grudniewski, Tomasz Rożek, Paulina Wilk, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Roma Leszczyńska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Halina Wachowicz, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Olga Mickiewicz, Agnieszka Szwajgier, Maja Piskadło, Marcin Klimkowski, Grzegorz Sajór i Michał Żakowski.
Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół 13 dziennikarzy, reporterów i serwisantów oraz 8 korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Andrzej Rudke.Radio 357 funkcjonuje i rozwija się dzięki wyjątkowej Społeczności Patronów, których jest już ponad 50 000. Łączą ich podobne wartości, wymagania co do jakości i poziomu treści, zainteresowania. Patroni nie tylko zapewniają wsparcie finansowe, ale również współtworzą radio w ramach dyskusji, ankiet, sugestii i spotkań “live”. Cieszą się również przywilejami – m.in. możliwością głosowania na Listę Piosenek oraz dostępem do ekskluzywnych treści w sekcji Twoje 357. Organizowane są dla nich także specjalne spotkania z artystami, konkursy i inne wydarzenia.
W grudniu 2021 roku Radio 357 otrzymało prestiżową nagrodę Grand Press Digital za „innowacyjne podejście w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej”. Redakcja magazynu Press wytypowała nominowanych wspólnie z 21 specjalistami z mediów cyfrowych, reprezentantami nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.We wrześniu 2022 roku Radio 357 otrzymało nagrodę PR Wings w kategorii „Zmiana biznesowa, komunikacyjny game changer” za komunikację ze swoją społecznością. Nagrodę przyznało 40-osobowe jury, w skład którego weszli specjaliści od komunikacji. Konkurs organizuje Stowarzyszenie Agencji Public Relations.
Radio 357 można wesprzeć na stronie wspieram.Radio357.pl. Radio 357 jest dostępne bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.
Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane