piątek, 14 czerwca, 2024
filmy

Śnieżnobiała Krynica-Zdrój oczekuje gości

769views

Krynica-Zdrój 28 listopada 2023r.

Biały puch pokrył Krynicę-Zdrój i jej okolice. Już od  kilku dni sypie śnieg,  a nocami temperatura utrzymuje się poniżej zera. Bajkowy wręcz krajobraz zachęca kuracjuszy i turystów do spacerów. Handlowcy mają przygotowaną bogatą ofertę produktów regionalnych z pamiątkami włącznie. Wszystkie hotele, pensjonaty oraz restauracje i kawiarnie oczekują  gości.

Już „wyrosła”, duża choinka na Deptaku, zapewne niedługo rozbłyśnie ozdobami  świątecznymi  i lampkami. Choinka jest najważniejszym symbolem i elementem  dekoracyjnym Świąt Bożego Narodzenia. To właśnie pod choinkę Mikołaj z dalekiej Laponii przywozi prezenty, tu też znajdują miejsce prezenty na gwiazdkę. Rozbłysk choinkowych świateł, modlitwa, opłatek, oraz przepiękne kolędy w wigilijną noc dają tą moc cichej nocy, oddają ten oczekiwany przez cały rok niecodzienny świąteczny nastrój.

Krynicki Deptak jest doposażony w iluminacje świetlne, a na Górze Parkowej po godzinie 15.00 można podziwiać  bajkowe sceny tysiąca świateł, związane wizualnie z regionem. 

Trwają przygotowania stoków narciarskich  do sezonu.  Wszystko jednak będzie uzależnione od warunków pogodowych, bo tu wymagana jest temperatura w granicach zera.  Ze względu sprzyjającego ukształtowania terenu, stok narciarski w Tyliczu już działa i jest odwiedzany przez setki narciarzy z całej Polski oraz ze Słowacji.

Krynica-Zdrój zaprasza w swoje progi.

Relacja filmowa

Muzyka instrumentalna – Płyta: Białe sanie, utwór: Z blaskiem słońca

Andrzej Gulewicz  MTV24