wtorek, 16 lipca, 2024
artykuły

„Zapora 2023”. Sądeccy policjanci ćwiczyli działania pościgowo-blokadowe

419views

Sprawdzenie procedur w praktyce oraz doskonalenie umiejętności i współdziałania – takie były główne cele wczorajszych ćwiczeń pod kryptonimem „Zapora 2023”, w których wzięli udział sądeccy policjanci.  

W środę 29 listopada br. na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego przeprowadzono ćwiczenia, których celem było sprawdzenie w praktyce prowadzenia policyjnych działań pościgowo-blokadowych. Scenariusz zakładał, że policjanci otrzymali informację od pracownika jednej ze stacji paliw z terenu gminy Łososina Dolna, że nietrzeźwy mężczyzna wsiadł do samochodu i odjechał w stronę Nowego Sącza. Oficer dyżurny sądeckiej jednostki natychmiast skierował funkcjonariuszy w rejon ulicy Tarnowskiej w celu wystawienia posterunku blokadowego.  

Kierowca dotarł na teren miasta, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, staranował radiowóz i odjechał w stronę centrum. Oficer dyżurny wdrożył procedury przewidziane w podobnych sytuacjach i przekazał wszystkim patrolom komunikat o uruchomieniu działań pościgowych na terenie Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego. W ich efekcie kierowca osobówki został wkrótce zatrzymany, a działania pościgowo-blokadowe zakończone. 

Podobne ćwiczenia są cyklicznie organizowane przez sądeckich policjantów, a ich celem jest m.in. doskonalenie umiejętności organizacji działań, mobilności jednostek oraz współpracy między funkcjonariuszami, a także sprawdzenie obowiązujących procedur policyjnych w praktyce w sytuacjach kryzysowych.

Andrzej Gulewicz  MTV24 

Źródło: Aneta Izworska

              Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu